VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdeněk Tomášek: Najmutí mafie je absurdní

ŽĎÁRSKO - Vyjádření Zdeňka Tomáška a společnosti Yossarian Investments a.s. k tiskové zprávě senátora Josefa Novotného

12.10.2007
SDÍLEJ:

Bystřickou lanovku si lidé oblíbili.Foto: DENÍK/Josef Němec

Senátor Josef Novotný opět zneužil své politické funkce člena senátu, při které má hájit spravedlnost a zájmy občanů regionu, který zastupuje. Věříme, že to je jeho poslední období. Znovu prezentoval prostřednictvím tiskové zprávy a tiskové konference své názory na vývoj kauzy údajného zneužívání dotací Ministerstva pro místní rozvoj.

Tuto kauzu odstartoval v dubnu tohoto roku, když na tiskové konferenci oznámil, že dochází ke zneužívání dotací Ministerstva pro místní rozvoj a jako příklad zneužití dotací pak zmínil pana Zdeňka Tomáška, společnost Yossarian Investments a.s. a jí realizovaný projekt Lanového parku Siesta a další akce v sousedních regionech, o kterých má doklady.

V době od poslední tiskové konference senátora Novotného učinila společnost Yossarian Investments a.s. několik kroků k tomu, aby vyvrátila lživá obvinění senátora Novotného: - Naše společnost nechala soudním znalcem Ing. Zdeňkem Doubkem zpracovat znalecký posudek, jehož předmětem bylo určení reprodukční pořizovací ceny Lanového parku Siesta, tedy toho, za jakou ceny bylo možné stavbu Lanového parku Siesta realizovat v roce 2006.

Zdeněk Tomášek

Závěr znaleckého posudku byl takový, že reprodukční pořizovací cena Lanového parku Siesta je 3.270.000,- Kč, tedy o 160.000 korun více/méně, než byl rozpočet na stavební část uvedený v žádosti naší společnosti o dotaci.

Na žádost naší společnosti byla ze strany Ministerstva pro místní rozvoj provedena kontrola k posouzení adekvátnosti nákladů realizované akce Lanový park Siesta. Výsledkem této kontroly byl závěr, že náklady vynaložené na předmětnou akci jsou adekvátní tržní ceně 3.560.000,- Kč. Ani jeden z posudků však neobsahuje vyčíslení dalších nákladů souvisejících s uvedením centra do provozu a pořízení materiálu na zajištění klientů, registrační pokladna, počítač, připojení na internet, atd..

V žádosti o přidělení dotace však položky pořízené za účelem zabezpečení návštěvníků centra (jistící celotělové úvazky, karabiny, kladky, lana,…) samozřejmě obsaženy jsou. Nicméně tyto položky nebyly oceňovány!!

O to více šokující byla pro naši společnost úterní tisková konference a tisková zpráva senátora Novotného, kde senátor Novotný pokračuje v útocích na naši společnost Yossarian Investments a.s. a osobních útocích na předsedu představenstva naší společnosti pana Zdeňka Tomáška. Senátor Novotný se ve svých prohlášeních staví do role, ve které vystupuje jako neohrožený muž „jdoucí“ po podvodech při udělování dotací, a to i s nasazením vlastního života. Již při minulé tiskové konferenci hlásal, že takových příkladů má několik.

Realita je však taková, že pan senátor zřejmě ani netuší jak je podle zákona kontrolováno plnění podmínek při udělování dotací. Podle zákona jsou totiž jedinými orgány oprávněnými kontrolovat plnění podmínek čerpání dotací a udělovat sankce za porušení těchto podmínek právě finanční úřady. Lze se pak divit, že se rozhořčuje nad tím, že ministerští úředníci nenašli nesrovnalosti a v podstatě z nich dělá rovněž podvodníky, kteří cosi maskují? Možnost pochybení při čerpání dotace ministerstvo nezjistilo a to ani potom, kdy možná nedostatky objevili pracovníci Finančního úřadu ve Znojmě.

K závěrům šetření FÚ ve Znojmě se zatím vyjadřovat nechceme, neboť jsou doplňovány zatím chybějící doklady a rozhodnutí finančního úřadu je nepravomocné. Co je však téměř jisté je skutečnost, že pod stálým tlakem pana senátora prostřednictvím médií a Žďárských kriminalistů bude i pro finanční úřad v podstatě nemožné neuložit vrácení části dotace, nebo neuložení pokuty, ač jsou nalezená pochybení způsobená nikoli jednáním na straně Yossarian Investmets a.s. a dle našeho názoru jsou nepodstatná.

Jedná se například o skutečnost, že lanové centrum bylo dostavěno a uvedeno do zkušebního provozu již v srpnu 2006. Kolaudace, jejíž termín stanovuje stavební úřad pak proběhla až v říjnu 2006 a nabyla právní moci v listopadu 2006. V žádosti jsme se ovšem zavázali k ukončení akce (dle žádosti o poskytnutí dotace) do 30.9.2007. Takového typu jsou ostatně i další pochybení uváděná ve zprávě FÚ Znojmo.

Komentář pana senátora k této zprávě je tudíž zcela mimo téma. Takovéto trapné omyly však nejsou u člověka, pro kterého dřevo, beton, lana, železo, chatka a práce dávají všehovšudy dohromady 10 položek nijak překvapující. O tom, že senátor Novotný zřejmě definitivně ztratil soudnost, svědčí jeho obvinění pana Zdeňka Tomáška, že se na něj pokusil najmout ruskojazyčnou mafii. Tímto naprosto nesmyslným, lživým avšak velmi vážným obviněním senátor citelně zasáhl do soukromého života pana Zdeňka Tomáška i jeho rodiny.

Pan Zdeněk Tomášek se proti těmto zákeřným pomluvám a obviněním bude bránit jak cestou trestního oznámení na senátora Novotného pro trestné činy pomluvy a křivého obvinění, tak i žalobou na ochranu osobnosti, v níž se bude domáhat veřejné omluvy a očistění svého jména pošpiněného těmito zbabělými útoky. Je otázkou pro senátora Novotného, zda se stejně hrdinně jako ve svém tiskovém prohlášení bude chovat i při svém trestním stíhání a nechá se dobrovolně zbavit imunity, nebo se naopak za svou senátorskou imunitu zbaběle schová.

Celé jednání pana senátora, zejména poté, co se svým kolegou ze senátu, panem Čunkem – shodou okolností šéfem toho ministerstva, obletěli Vysočinu v letadle pana senátora Novotného, začíná budit dojem, že snad má zastřít nějaký jiný skutek mnohem větších rozměrů, ovšem nesouvisející s naší firmou. Jako příklad bychom mohli uvést pašeráky drog, kteří obětují jednoho malého pašeráka, kterého sami udají a mezitím se snaží přepašovat celý náklaďák s drogami úplně jinou cestou. Česky by se rovněž dalo říci: „Zloděj křičí chyťte zloděje!“ .

Doufám, že se média a policie zaslouží o rozkrytí důvodu tohoto zastíracího manévru a pomohou úředníkům, kteří kontroly provádějí, aby svoji práci mohli vykonávat bez jakéhokoli politického tlaku. Aby bylo zajištěno, že v případě, že neodhalí náš domnělý dotační podvod, budou nakonec potrestáni nebo odvoláni. Na jejich pozice pak budou jmenování další, jejichž úkol bude v podstatě jednoznačný: „ Odhalit a potrestat podvod!!“ No a že žádný nebyl? Tak ať si Tomášek třeba stěžuje.

 

----------------------------------------------------------------------------

Čtěte také:

Lanový park Siesta, vrchol pyramidy nebo bublina?

12.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 18 000 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov IZOLATÉR - Velké Meziříčí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Izolatér pro hydroizolace střech a zemní hydroizolace PVC, práce ve výškách. Pracovní poměr na HPP. , Požadujeme dobrý zdravotní stav, zkušenosti (práce ve výškách a nad volnou hloubkou), zručnost, , spolehlivost a aktivní přístup k práci. Min. vzdělání: střední odborné (vyučen). Pracovní doba od 7.00 do , 15.30 hod nebo dle dohody. , V případě zájmu volejte na tel. číslo: 732 473 479.. Pracoviště: Michal nováček, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Lenka Nováčková, +420 732 473 479.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních ÚKLIDOVÉ PRÁCE - Velké Meziříčí. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis na e-mail: uklidsdk@seznam.cz. Pracoviště: S.d.k. s.r.o., Třebíčská, č.p. 1678, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Michal Procházka, +420 607 672 900.

Výroba - Výroba Nástrojař 20 000 Kč

Nástrojaři a příbuzní pracovníci RUČNÍ PRÁCE - SPECIALISTA/TKA - Nové Město na Moravě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplň práce: , • ruční dokončovací operace jako je broušení a vybrušování, vrtání, pilování, vystružování, leštění a matování nástrojů pro traumatologii dle pracovních příkazů, • samokontrola kvality, používání měřidel, • spolupráce s technologem, , Požadujeme: , • SOU vzdělání technického směru výhodou, • znalost čtení technické dokumentace, • aktivní přístup a zájem o práci, • smysl pro odpovědnost, • manuální zručnost, • dobrou pracovní morálku, • práce na 1 směnu, • chuť učit se, , Nabízíme: , • zázemí české výrobní prosperující firmy, • zajímavou a pestrou práci, • perspektivu dlouhodobého zaměstnání, • možnost růstu, • firemní benefity, • místo výkonu práce: Nové Město na Moravě, Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete svůj životopis na pers@medin.cz, popř. nás kontaktujte na tel. č. 566 684 357. Prosím, uveďte název pozice., www.medin.cz. Pracoviště: Medin a.s., Vlachovická, č.p. 619, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Nikola Lukášková, +420 566 684 357.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 22 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ/KA PRO ROZVOZ POTRAVIN SK. B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - Rozvoz potravin, - Řidičský průkaz sk.B nutností , - Místo bydliště nejlépe do 20 km od Velké Bíteše, První kontakt emailem nebo telefonicky. Pracoviště: Uzenářství a lahůdky sláma s.r.o., Růžová, č.p. 225, 595 01 Velká Bíteš. Informace: Martin Babák, +420 730 591 528.


Hráči Velkého Meziříčí (v modrém) obsadili v kvalifikaci o I. ligu první nepostupovou pozici.

Jeden rok a dost. Volejbalisté Velkého Meziříčí sestupují

Martin Nečas.

Nečas slaví druhý titul

Velké Meziříčí dál stíhá vedoucí Prostějov

Velké Meziříčí – Z anglického týdne vybojovali třetiligoví fotbalisté Velkého Meziříčí plný počet bodů. Na výhru 3:0 ve Vyškově totiž minulý týden navázali domácí vítězstvím 3:2 nad Hulínem v dohrávce 18. kola a nedělním triumfem 4:1 nad Valašským Meziříčím v rámci 22. kola.

Pád lídra poslal do čela Vrchovinu

Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě – Ke střídání stráží došlo na čele tabulky moravskoslezské divize D po víkendovém 22. kole.

Nohejbalisté ožili. V Holubicích vydřeli bod

Žďár nad Sázavou – První utkání na venkovní antuce mělo pro žďárské druholigové nohejbalisty hororový průběh. Muži byli za stavu 5:1 zápas od rychlé porážky.

Ze starých knih se staly nové knihomyši

Nové Město na Moravě – Netradiční dekoraci si vyrobily děti v Městské knihovně v Novém Městě na Moravě. Z vyřazených knih, o něž už nikdo nestál, vznikly knihomyši.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT