Novými ústavními soudci by měli být navrženi ještě bývalý ústavní soudce Jiří Nykodým a předseda volebního senátu Nejvyššího správního soudu Vojtěch Šimíček. Jejich jména by měl Zeman oznámit právě dnes na společném setkání, kandidáty bude schvalovat Senát. V květnu vyprší funkční období stávajícím ústavním soudcům Stanislavu Balíkovi, v červnu Michaele Židlické a v září Ivaně Janů.

Tomáš Lichovník, který se specializuje na občanské právo, je prezidentem Soudcovské unie od podzimu 2008. Zastává ještě funkci předsedy jihlavské pobočky Krajského soudu v Brně a místopředsedy Krajského soudu v Brně.

--------------------

Tomáš Lichovník

Datum narození: 25. února 1964

Vzdělání: absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Současné funkce: prezident Soudcovské unie (od 2008), předseda jihlavské pobočky Krajského soudu v Brně, místopředseda Krajského soudu v Brně

Kariéra: v letech 1986 až 1991 pracoval jako podnikový právník, v roce 1992 byl jmenován soudcem a v roce 1994 předsedou Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou, v letech 2005 až 2008 byl viceprezidentem Soudcovské unie

Ostatní:

- Specializuje se na občanské právo, zvláště na řízení ve věcech s cizím prvkem.

- Přednáší pro Justiční akademii.

- V minulých létech spolupracoval s nizozemskými kolegy na projektu zaměřeném na podporu bulharské nezávislé justice a stavovské organizace bulharských soudců.