Zaměstnanci žďárského stavebního odboru, který povolil předčasné užívání stavby, byli ujištěni o tom, že toalety budou zprovozněny dodatečně. To se ale v následujících měsících nestalo.

„Opakovaně jsem kontaktovala vlastníka objektu, který je za zajištění provozu sociálního zařízení zodpovědný, aby přikročil k nápravě. Ve středu jsem obdržela písemnou informaci vlastníka, že toalety pro veřejnost budou v provozu od 23. dubna, tedy od zítřka, a to po celou otevírací dobu obchodního centra. Následně máme provést kontrolu ověření jejich provozu,“ uvedla odpoledne vedoucí žďárského stavebního odboru Libuše Pitková.
Ani manažer projektu Nákupní středisko Žďár v tu dobu ale nedovedl jednoznačně říct, zda se dnes WC pro zákazníky skutečně otevře.

„Nedokážu na tuto otázku jednoznačně odpovědět, ale předpokládám, že stavební odbor ve Žďáře nad Sázavou má správné informace,“ poznamenal manažer žďárského projektu Sallerovy výstavby Josef Lehr.

To se nedořešilo…

V areálu nákupního centra ještě žádné toalety pro zákazník nestály. Fyzicky neexistovaly, nikde nebyl ani poutač, který by na jejich umístění, třeba i výhledové, odkazoval. „Záchody pro zákazníky tu zatím nejsou, to se nějak nedořešilo,“ odpověděly prodavačky jedné z tamních prodejen na otázku, kdeže je může nakupující objevit.

Zákazníci, kteří se po toaletách v nákupním centru ptají již několik měsíců, nejsou dvakrát nadšeni z toho, že nejbližší záchodky jsou u benzinových pump v Jihlavské a v Brněnské ulici.