Majitel a provozovatel objektu – společnost Sallerova výstavba je při otevírání nákupního centra loni v prosinci nestihl zprovoznit. A právě to se mělo stát v pátek . „Říkali nám, že toalety budou v provozu až v sobotu, ale třeba je už otevřeli dřív,“ ochotně informovala prodavačka z jednoho z tamních obchodů.

Budova s dvojími dveřmi, která údajně má být toaletami, však nebyla nijak označena a navíc byly dveře uzamčené. „Měly být zprovozněny už od rána, ale pokud ne, do půl hodiny to bude,“ odpověděl na dotaz, proč nebyl dodržen termín, Luděk Janda ze správy budov. „Směrovky k toaletám sice nepovedou, ale objekt bude označen, lidé ho nepřehlédnou,“ přislíbil Luděk Janda.

Kontrolu jsou povinni provést zaměstnanci stavebního odboru. „Dostali jsme písemně, že toalety budou fungovat dnes, tak věřím, že to tak bude,“ sdělila po poledni vedoucí žďárského stavebního odboru Libuše Pitková. „Na kontrolu tam půjdu až v pondělí, vycházím z toho, že dnešek ještě neskončil,“ dodala.

I kdyby však na slib majitel pozapomněl, pokuta ze strany stavebního úřadu by jej nečekala. „Pokud by byl problém, do věci by se vložili hygienici,“ dodala Libuše Pitková.