Ten do Česka přijede na pozvání prezidenta republiky Václava Klause a České biskupské konference v termínu od 26. do 28. září. Zastaví se přitom v Praze, Brně a Staré Boleslavi.

Pro farníky ze žďárského okresu, kteří si tuto významnou akci nechtějí nechat ujít, se jako nejbližší a tudíž nejpříhodnější město jeví Brno. A právě tam se chystají stovky z nich. 265 věřících z Římskokatolických farností v Radostíně nad Oslavou a v Pavlově chce rovněž osobně vidět papeže Benedikta XVI.

Papeže chtějí na vlastní oči spatřit i dvě stovky farníků z Římskokatolické farnosti Nanebezvetí Panny Marie ve Žďáře nad Sázavou.
„Většina lidí zamíří do Brna, omladina i do Staré Boleslavi,“ uvedl farář Vladimír Vojtěch Záleský.

Další téměř tisícovka Žďárských, jež se chtějí vypravit na setkání s papežem Benediktem XVI., jsou farníky římskokatolické farnosti svatého Prokopa. „Zájem je obrovský. Přihlásilo se kolem 970 věřících,“ potvrdila Anna Škodová z farnosti svatého Prokopa.

Organizační informace včetně míst, kde v září ještě budou k mání místenky, najdete na adrese www.navstevapapeze.cz.

------------

Návštěva papeže

#nahled|https://g.denik.cz/63/b8/1607_papezweb765_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/63/b8/1607_papezweb765.jpg|Návštěva papeže v ČR#