Od té doby místo zůstávalo prázdné a chátralo. „Budeme budovu pronajímat, jednáme s několika zájemci. Buď by tam pokračoval nějaký potravinářský řetězec, nebo po stavebních úpravách něco jiného,“ uvedl na jaře Jiří Pobuda ze společnosti Manhattan, která objekt vlastní.

Potravin se ale obyvatelé centra nedočkali. Z budovy je další asijská tržnice. „Vůbec nás to netěší, ale nejsme majitelem ani spolumajitelem objektu, takže to nemůžeme ovlivnit. Osobně si myslím, že tohoto zboží už je ve městě dost,“ řekla místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Běžný nákup? Problémem

Jak dodala, doufá, že to povede alespoň k jedné pozitivní změně. „Věřím, že prodej oděvů se přesune do této budovy a na tržnici zůstane jen zelenina, která tam patří,“ uvedla Dagmar Zvěřinová.

Zejména pro starší obyvatele centra je neexistence potravinářského obchodu v lokalitě velkým problémem. Kromě prodejny pečiva musí za nákupem potravin chodit do obchodního domu Convent na křižovatku ulic Horní a Nerudova nebo k poliklinice do obchodu Lidl.

„Bydlím ve spodní části náměstí a vyjít kopec ke Conventu a potom nést zpátky těžký nákup už je nad moje síly. Lidl je taky daleko. Ještěže tady koupíme alespoň pečivo,“ postěžovala si asi pětasedmdesátiletá obyvatelka centra, která si nepřála být jmenována.