Téměř tři sta bicyklů budou moci vyzkoušet návštěvníci Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Ten se uskuteční od 24 do 26 května.

Testování kol je součástí doprovodného programu. “Test Fest nám letos nabobtnal do nebývalých rozměrů a nabídne hned 283 testovacích kol,” uvedla mluvčí organizátoru světového poháru Kristýna Kopecká.

V Novém Městě na Moravě pokračují přípravy na světový pohár horských kol. Ten se ve Vysočina areně uskuteční od 24. do 26. května.
Párek nad cílem i talkshow z náměstíčka: světový pohár ve Městě odhaluje detaily

Biky budou k testování připraveny v pátek od 16 do 19 hodin, v sobotu celý den od 9 do 18 hodin a v neděli pak od 9 do 14 hodin. “Rezervace je možno vytvářet přes jednotný rezervační systém,” dodává Kristýna Kopecká.

Dny testování

Pátek, 24. května, 16:00 - 19:00
Sobota, 25. května, 9:00 - 18:00
Neděle, 26. května 9:00 - 14:00

Zázemí testování kol
Louka za hotelem Ski (bývalý minigolf)

Novinkou v doprovodném programu je také prezentace Tech News, při které budou cyklistické značky představovat své nejnovější modely kol a účasti svých ambasadorů. Jedním z nich má být také olympijský šampion Jaroslav Kulhavý.

Diváci si při světovém poháru horských kol užijí celkem šest elitních závodů. Sledovat je budou z lesa Ochozy i z modernizované Vysočina areny, která fanouškům nabídne větší komfort než v minulosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nové Město se připravuje na světový pohár bikerů, podívejte

Zdroj: UCI Mountain Bike World Series - Nové Město