Centrum obce je i centrem sportovně-kulturním. V těsné blízkosti zde stojí víceúčelové hřiště s umělým povrchem, tenisové kurty, vodní nádrž využívaná jako koupaliště a fotbalové hřiště.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

„Obce mají většinou jedno hřiště a my tady máme prakticky sportovní areál. Vedle je kulturní dům a před ním jsme udělali taneční parket, takže také spolková činnost má své zázemí i venku,“ popsal starosta obce Libor Pokorný. Na vylepšování prostorů obec neustále pracuje. V loňském roce se uskutečnila rekonstrukce klubovny v kulturním domě, která vytvořila nové možnosti.

Sport i kultura jsou v Rožné zastoupeny mnoha spolky a kluby. „Spolková činnost je tady velmi rozšířená. Máme minimálně deset organizací, které se věnují různým činnostem. Teď za covidu je situace samozřejmě horší. Funguje Český svaz žen, hasiči Rožná, střelecký klub i třeba bowlingáři. Opravdu je toho hodně a jsem za to rád. Jak kultura tak sport zde mají své místo,“ uvedl starosta.

Žďárské kino Vysočina.
Svatý Valentýn v Kině Vysočina: šestá řada láká k seznámení

Tak jako všude, i v Rožné zasáhla do aktivit pandemie. „Snažíme se dělat alespoň akce, které jsou venku. Chceme lidi stmelovat. Aby se zvedli od televizí a počítačů a sešli se. Ten boj se asi nedá vyhrát, ale dá se remízovat,“ dodal s úsměvem Libor Pokorný.