Původně se zvažovalo uzavření obou tělocvičen pro veřejnost, jelikož dosavadní průchod společný s areálem bazénu bude kvůli jeho modernizaci nepřístupný. „Nakonec jsme ale našli řešení. Není přece možné, aby byly tělocvičny pro lidi rok nebo dokonce rok a půl mimo provoz,“ nechal se slyšet žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Sportovní oddíly i veřejnost budou moci do tělocvičen chodit, avšak už nikoliv bránou před bazénem, ale od mateřské školky přes venkovní hřiště. Odtud se pak pohodlně dostanou k bočnímu vchodu do školy a poté i do obou tělocvičen. Právě z faktu, že budou sportovci chodit volně přes celé hřiště, měl předtím ředitel Základní školy Švermova Jaroslav Ptáček obavy, a to hlavně kvůli zajištění jejich bezpečnosti.

Bezpečná stezka

„Nyní ale bylo dohodnuto se stavební firmou, že provede takové úpravy, aby se přes hřiště mohlo bezpečně chodit. Tedy žádné výmoly nebo kluzké plochy, ale například cesta vytvořená z betonových panelů nebo třeba z hrubého štěrku,“ vysvětlil Jaroslav Ptáček.

Zda se podaří tato technická opatření zrealizovat do konce letošního února, kdy se bazén a s ním také stávající vchod na několik měsíců uzavře, není ještě prozatím jasné. V případě, že stavební firma novou příchodovou stezku nevybuduje včas, budou tělocvičny na nějakou dobu uzavřeny.

Školáků, kteří se v obou místnostech věnují v rámci vyučování tělesné výchově, se však změna nijak nedotkne. Do tělocvičen mají totiž na rozdíl od veřejnosti a sportovních klubů přístup přes budovu školy.

-------------

O co jde?

Plavecký bazén při Základní škole Švermova bude od 28. února 2011 uzavřen kvůli rekonstrukci a přestavbě. Stavební práce ale budou probíhat také v okolí tohoto sportovního areálu, proto bude uzavřena i brána k bazénu. Tu využívá kromě plavců i veřejnost, která chodí k bočnímu vchodu do školy a odtud pak sportovat do dvou školních tělocvičen. Dosud hrozilo, že bude–li přístup tímto způsobem zrušen, sportovci se budou muset s využíváním tělocvičen na několik měsíců rozloučit. Vedení školy se obávalo, že pokud by veřejnost chodila přes venkovní hřiště, nebylo by to bezpečné. Nyní bylo se stavební firmou dohodnuto, že bude vytvořena bezpečná stezka, po které budou lidé k bočnímu vchodu chodit.