„V porotě máme tanečníky ze Street stardance Vaha Akopjana či Jána Pitkina Feňa. A dále spoustu mistrů České republiky, Evropy i světa, jako například Ondřeje Švece anebo Michaelu Pospíšilovou," vyjádřila se za pořadatele, taneční skupinu Vis Maior Marie Košťál Bernátová. Zatímco Ondřej Švec je třináctinásobným mistrem České republiky ve street dance, Michaela Pospíšilová zase mistryní světa v hip hop sólo ženy.

Příjem přihlášek na taneční soutěž by ukončen v pondělí 20. března. „Zatím nemáme k dispozici konečná čísla přihlášených. Počet je omezený na stovku choreografií. Zřejmě to bude podobné jako loni," uvedla Košťál Bernátová. Speciálním hostem je fitness trenér Vladimír Pajič.

V prostorách žďárského domu kultury tak své taneční dovednosti předvedou děti od 7 let, vystoupí ovšem i dospělí tanečníci. Do seniorské věkové kategorie náleží ti, jimž bylo 26 let a více. Soutěžit se bude v kategoriích show dance, v níž je kladem důraz na kostýmy a celkový příběh nebo námět vystoupení, dále hip hop, moderní tanec a disco a v neposlední řadě v kategorii parketové kompozice.

„Novinky máme, pro letošní rok jsou poprvé vyhlášené battly v hip hopu," prozradila pořadatelka. Tento takzvaný boj představuje jednu skupinu tanečníků snažící se svými kreacemi a dovednostmi překonat výkon skupiny druhé, se kterou soupeří. Během svého tanečního soupeření protagonisté vedle pohybové aktivity představují též výrazy v podobě pohledů, mimiky a gest.

Pro vítěze jsou připraveny poháry, medaile a diplomy. Spousta dalších cen čeká také na všechny trenéry, taneční týmy a hosty.

„Hlavní je dobrá nálada a to, co nám tanec dává. Medaile jsou fajn, ceny také, ale měli bychom to dělat především proto, že nás spojuje něco, co nás těší," dodala Marie Košťál Bernátová, která taktéž hip hop vyučuje. Zájem o něj je spíše z řad mládeže.