Tentokrát bude její výtěžek použit na pomoc Nemocnici Nové Město na Moravě. „Mrzí nás, že se letos společně nesejdeme na tanečním parketu. I proto jsme se rozhodli realizovat alespoň tu bohulibou část našich plesových aktivit,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti DEL Jiří Kabelka.

„Kam směřovat podporu bylo jasné hned. V dnešní složité době je logické, že chceme pomoci právě naší nemocnici v Novém Městě,“ přidal se Oldřich Pól z firmy Hettich.

Firmy dají dohromady sto tisíc korun ze vých prostředků. Tuto částku dostane novoměstské nemocniční zařízení jako finanční dar. Organizují ale také veřejnou sbírku. Do té může přispět každý. Peníze ze sbírky budou směřovat na konkrétní cíl. Pořídí se za ně matrace proti proleženinám. „Velice si vážíme toho, že na nás firmy z regionu myslí. Díky finančnímu daru budeme moci zvýšit kvalitu poskytované péče, a také zlepšit komfort našich pacientů. Speciální matrace uleví dlouhodobě nemocným, kteří jsou u nás hospitalizován třeba právě po prodělaném onemocnění Covid-19,“ poděkovala ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Pro charitativní sbírku byl zřízen zvláštní účet 217 500 313 / 0300. „Ten bude pro příspěvky z řad veřejnosti otevřen od začátku března do poloviny dubna,“ informoval Vladimír Chládek, ředitel společnosti Tokoz.

„Podpořme naši nemocnici. Zvlášť v této podivné době si udělejme alespoň malou radost tím, že přispějeme na dobrou věc. A to tam, kde je to potřeba a v místě, kde žijeme,“ vzkázal všem ředitel společnosti Gremis Miroslav Štola.