Vodní plochu má od letošního roku nově pronajatou obec Tři Studně. Ta se snaží o navrácení historického stavu tak, aby byl rybník opět plný koupajících. „Obec obnovila původní pláže ve spolupráci s Autokempem Sykovec, dalšími ubytovateli, místním hasičským sborem a ostatními dobrovolníky. Všichni aktivně pomáhali s vyčištěním rybníka. V souvislosti s historickou povahou rybníka se tam obnovuje rekreační pláž,“ informovala Martina Sedláková, marketingová manažerka Zámku Žďár, který je stejně jako zmíněná vodní plocha v majetku rodiny Kinských.

Rybník byl na jaře vypuštěný. To aby si rybáři mohli vylovit ryby a převézt je do Vodní nádrže Ostrov nad Oslavou. Ta se nyní stala jejich královstvím.

Na žďárském Piláku je možné si zapůjčit dětský handbike.
Na Piláku se vyřádí i děti s postižením. Novou atrakcí je handbike

Vypuštění rybníka ovšem znamená omezení koupání. Voda v Sykovci stále chybí, i když letošní jaro a léto množstvím deštivých dní a spadené vody jeho rychlejšímu naplnění přímo nahrává. „„V této chvíli je deštivé počasí přínosné a jsme za něj rádi,“ vyjádřil se starosta Tří Studní Miloš Brabec s tím, že veřejnost uzavírá sázky, jestli bude rybník do konce prázdnin zcela zaplněný vodou.

Někteří nedočkavci ovšem nečekají, až Sykovec úplně doteče a v teplých dnes se tam koupou už nyní. „Jsou to spíš takové bahenní lázně, ale osvěží to,“ rozesmála se Petra Marková z Nového Města na Moravě.