V rodišti spisovatele Josefa Věromíra Plevy, autora známého románu o chudém chlapci z Vysočiny, bude každopádně na práci pro rozvoj města příjemný klid. Volby totiž potvrdily dosavadní kurz radnice a do jejího čela mohl znovu usednout František Mládek. „Své znovuzvolení a vůbec výsledek voleb beru jako projev spokojenosti obyvatel Svratky s naší prací v uplynulém období. Teď se na vše dobré pokusíme navázat," konstatoval šéf radnice, jemuž bude v úřadě pomáhat i staronový místostarosta Martin Mudroch.

Nové bydlení

V posledních letech se ve Svratce vybudovala městská kanalizace za zhruba 250 milionů korun. Teď čeká nejmenší město na Žďársku investice do bydlení. „Potřebujeme rozvíjet lokalitu Slunný vrch směrem ke Svratouchu, kde máme pětatřicet stavebních parcel. Příští rok bychom chtěli oblast zasíťovat. Na jedenáct parcel už máme zájemce," řekl Mládek.

V dalších čtyřech letech by se ve Svratce mělo také modernizovat místní koupaliště, které je součástí velkého sportovního areálu. Uvažuje se také o vylepšení svratecké rychlobruslařské dráhy, na které po sportovní stránce vyrostla olympijská šampionka Martina Sáblíková. Dráha by mohla být v budoucnu asfaltová, což by do obce mohlo přitáhnout in-line bruslaře.

Velkou a dlouhodobou investici představuje také zahrada podél řeky Svratky. Má být místem nejen pro relaxaci, ale také pro uchování vysočinské přírody s přítomností mnoha typických živočichů a rostlin. Součástí zahrady by se měla stát právě i socha Malého Bobše.

„Je to takový náš sen. Josef Věromír Pleva se ve Svratce narodil a socha Bobše by byla v zahradě krásným symbolem," vysvětlil František Mládek. Jeho Starostové pro občany ve volbách drtivě vyhráli, získali ve svrateckém zastupitelstvu devět z celkových patnácti křesel.

------------

Jak to dopadlo

Na ustavujícím zasedání nově zvoleného zastupitelstva města Svratka byli do vedení města zvoleni:

Starosta: František Mládek

Místostarosta, předseda komise kulturní, školské a cest.ruchu: Martin Mudroch

Člen rady a předseda výboru kontrolního: Miroslav Polák
Člen rady a předseda výboru finančního: Jan Vítek
Členka rady a předsedkyně komise zdravotní, sociální a veřejného pořádku: Blanka Sádovská
Předseda komise životního prostředí: František Peňáz
Zastupitelé: Jaroslav Bogvaj, Petr Bureš, Vlastimil Černý, Božena Hromádková, Věra Junová,
Ludmila Mayerová, Michaela Šilerová, Pavel Švanda, Zdeněk Vojta.