Na jaře Karlštejn brněnská realitní kancelář nabízela za zhruba padesát milionů korun, nyní se zástupci oděvní společnosti k otázce konkrétní ceny za objekt nevyjadřují. „Je to především věc nabídky,“ uvedl Milivoj Žák z prostějovské firmy OP Prostějov Profashion.

Rokokový zámeček u Svratky však nyní figuruje v internetové inzerci www.r7.cz, a to za cenu padesát milionů korun.

Svatby i škola

Rekreační středisko, které v zámku fungovalo, sloužilo také veřejnosti. Například k pořádání seminářů, kurzů, svateb, školení či škol v přírodě. V současné době však už v objektu rekreanty nepřijímají. „Momentálně je středisko uzavřeno a pokud vím, tak nového majitele zatím nemá. Stále je k prodeji,“ potvrdil správce Karlštejna František Vambera.

Jestli však bude v zámečku i po jeho prodeji nadále možnost rekreace pro veřejnost, to současný majitel zaručit nemůže. „Chtěli bychom, aby nový majitel zámek udržoval v tak dobrém stavu, v jakém je nyní. Rozhodně nechceme, aby sloužil třeba jako skladiště nebo cokoliv podobného. Ale v případě, že Karlštejn přejde do soukromých rukou, nemůžeme nijak ovlivnit, zda jeho nový majitel do objektu umožní vstup veřejnosti,“ vysvětlil Milivoj Žák.

Právě to, zda bude Karlštejn i nadále možné navštívit za účelem trávení volného času, však lidi z okolí zajímá. „Byla by škoda, kdyby to nějaký soukromník úplně uzavřel. Před dvěma lety tam měla známá svatbu a všem se v zámečku moc líbilo,“ vzpomněl si Leoš Janíček ze Svratky.

Časové rozmezí, po kterém hodlá prostějovská oděvní společnost svoji nemovitost prodávat, není ohraničené. „Objekt byl nabídnut k prodeji, čekáme na nabídky. Jak dlouho, to není upřesněno,“ uzavřel Žák.

Ke stavbě Karlštejna přistoupil majitel panství Filip Kinský v roce 1776. K rokokovému loveckému zámečku později přibyla i obora.