„Vánoce a čokoláda k sobě patří, a co by to bylo za čokoládovou výstavu, kdyby na ní nebyly ochutnávky," poznamenal správce muzea Martin Mudroch.

Návštěvníci si tak mohou nejenom prohlédnout tuzemské i zahraniční obaly od čokolád a bonboniér z dob minulých i ze současnosti, seznámit se s postupem výroby  pochoutky, poznat chuť a vůni kakaového másla a kakaových bobů, ale hlavně i ochutnávat… Třeba různé druhy čokolád  ze všech koutů Evropy.

„Obeslal jsem firmy, které se výrobou čokolády zabývají a byly na internetu, s prosbou, zda by nám nemohly poskytnout obaly výrobků, případně vzorky na ochutnávku. A z těch stovek firem některé zareagovaly. V depozitáři muzea jsme už měli sbírku obalů od čokolád, něco jsem získal od jedné paní ze Svratky a z toho všeho jsme vytvořili výstavu," popsal  Martin Mudroch.  

Komu k uspokojení chuťových buněk čokoláda nestačí, může ochutnat ještě pralinky, vyrobené podle starých receptur z dílny svratecké cukrářky Terezy Cachové, a čokoládový likér. A protože jsou Vánoce, čokoláda v muzeu visí i na stromečku. Jenom čokoláda. Láká zejména nejmladší návštěvníky sladké a voňavé výstavy, neboť je učena výhradně k volnému otrhání a zkonzumování.

Čokoládová vánoční výstava je ve Svratce k vidění do 30. prosince a lidé ji mohou navštívit  vždy od 10 do 12 a pak od 13 do 16 hodin.