„Atrakce by nám měly dovézt někdy na počátku srpna, takže počítáme s tím, že v polovině měsíce by potom hřiště už mohlo být hotové. Kromě atrakcí tam bude postaveno také pískoviště, nějaké to posezení pro maminky, prostě všechno, co k správnému hřišti patří,“ sdělil svratecký starosta Boris Jakubík.

Na hrací ploše o rozloze zhruba 738 metrů čtverečních budou dětem k dispozici nejrůznější prolézačky, houpačky, šplhací věže a podobně. Část děstkého hřiště bude tvořena zatravněnými povrchy, zbylé plochy budou herní a komunikační. Ve dva metry vysokém oplocení z poplastovaného pletiva by měla být umístěna také vstupní branka a vysaditelný dílec pro vjezd údržbových vozidel.

Hřiště vzniklo na popud svrateckých maminek, které neměly se svými dětmi ve městě kam chodit. Oslovily proto s návrhem městský úřad, který s jejich nápadem souhlasil.

Dětské hřiště je budováno na obecním pozemku, v zatravněné části městského parku. „Rozpočet na stavbu máme asi sto sedmdesát tisíc korun. Něco jsme dostali také od sponzorů, a to nejen peněžní příspěvky, ale například i stavební materiál,“ popisuje Boris Jakubík.

Svratka, ve které žije zhruba jeden a půl tisíce obyvatel, doposud disponovala pouze antukovými tenisovými kurty a víceúčelovým asfaltovým hřištěm. Hrací plocha pro děti ve městě až do letošního léta chyběla.

Jana Ševčíková