Po celodenním vysedávání na břehu přehrady RS Vysočina v Poličce se dočkali svého dosud největšího úlovku v Česku: štiky měřící 106 centimetrů a vážící 14,3 kilogramu.

„Ten den jsme chytali samé malé kusy. Vytáhli jsme jich asi pět a největší z nich měla přibližně 65 centimetrů. V tomhle období se chytá do 17 hodin. Už jsme chtěli končit, a v tom to přišlo,“ přiblížil situaci Lukáš Michal.

Byla to ukrutná síla

Na návnadu, čtrnácticentimetrového karase, „něco“ zabralo. „Byla to ukrutná síla. Tahali jsme oba, střídali jsme se asi po pěti minutách. Když jsme ji po dvaceti minutách spatřili, jak se vynořila z té třímetrové hloubky, úplně se nám podlomila kolena,“ popsal Tomáš Poul.

„Brácha si na ni počíhal s podběrákem a parádně ji vytáhl z vody. Pak jsme se asi deset minut radovali,“ vzpomíná na nezapomenutelný okamžik Lukáš Michal.

Bezprostředně po vylovení se s trofejí vyfotografovali. „Hned jsem volal správci přehrad, který ji samozřejmě chtěl také vidět. Poté jsme se shodli na tom, že ji musíme nechat vypreparovat,“ předeslal Tomáš Poul.

A co se stane s tou spoustou masa? „Samozřejmě bude veliká hostina pro nejbližší přátele, jen co nám preparatér maso doveze. Jelikož byla štika chycena v pstruhovém revíru, kde byl její každodenní stravou pstruh duhový, tak se bude jistotně jednat o parádní delikatesu,“ těší se Michal.

Trpělivost přináší růže

„Rybářští bratři v trysku“ se rybaření věnují ve volném čase dva roky. A jaká je jejich rada na obdobný kardinální úlovek? „Nejsme natolik zkušení, abychom mohli někomu radit. Lov dravců je naší velkou vášní a s trochou štěstí k tomu se zadařilo. Každopádně to chce vydržet a nevzdat se po nějakém tom neúspěchu. Jak se říká, trpělivost přináší růže. To je naše rada,“ odhalil tajemství Poul.