Chodník plný hvězd se nachází na náměstí ve Velké Bíteši před restaurací u Raušů. Založil ho hoteliér Jiří Rauš, kterému restaurace patří. Hvězdy do chodníku vsazují již dvacet let. „Vidíte, na to se mě nikdo pořádně nezeptal, ani jsem si tím pádem neuvědomil, že máme výročí,“ směje se hoteliér. S chodníkem v Bíteši začali v roce 2002.

Nápad prý nevznikl v hlavě samotného majitele. „Napadlo to samotné kumštýře. Seděli jsme jednou u slivovičky a oni říkali co ještě vymyslíme. Já mám jejich podpisy, desky i nějaké hudební nástroje. Vlastním například kytaru skupiny Lucie nebo obrazy Karla Gotta. Poté navrhli chodník slávy,“ podělil se o zrod myšlenky Rauš.

Desky vytváří velice šikovný rytec Stanislav Mihal. „S ním jsme nejprve zkusili udělat návrh. Desky jsou zhotoveny z ušlechtilého kamene a je v nich vypálený otvor na hvězdu, která je v něm zapuštěná,“ řekl hoteliér.

Nárůst chodníku hvězd začal po vložení hvězdy Karla Gotta. „Když v roce 2005 v Bíteši křtil hvězdu Karel Gott jako šestý v pořadí, tak od té doby sami umělci volali a ptali se kdy budou mít svoji hvězdu také,“ označil rozmach chodníku Rauš.

Pretty Woman

Podělil se také o milou vzpomínku na slavného zpěváka. „Karel Gott mi volal než přijel na křest a domluvili jsme se, že nebude zpívat. Z důvodu toho, že jsme zde neměli potřebnou aparaturu. Křest moderoval hudební publicista Miloš Skalka, který tehdy panu Gottovi řekl: Karle, je tady tisícovka lidí, která se na tebe přišla podívat, zazpívej alespoň jednu skladbu. Nakonec pan Gott opravdu zazpíval Pretty Woman,“ vzpomíná s radostí hoteliér.

Poté v roce 2019 křtila hvězdu skupina Chinaski. „Ptali se mě co to obnáší a jestli mají hrát. Řekl jsem jim: Chlapi jak chcete, ale Gott zpíval,“ vypráví se smíchem Rauš.

Chodník je dlouhý asi dvacet metrů a v současné době začínají s druhou řadou hvězd.