Nový závodní harmonogram koncentrovaný do nadcházejícího víkendu 25. a 26. května čeká fanoušky horské cyklistiky v Novém Městě na Moravě.

V Novém Městě na Moravě pokračují přípravy na světový pohár horských kol. Ten se ve Vysočina areně uskuteční od 24. do 26. května.
Párek nad cílem i talkshow z náměstíčka: světový pohár ve Městě odhaluje detaily

Zatímco v minulosti začínal hlavní program Světového poháru už v pátek, letos organizátoři všechny nejdůležitější závody přesunuli do víkendu.

“Program ve Vysočina areně bude sice probíhat už od pátku, ale to hlavní, tedy všechny závody elitních kategorií, se odehraje v sobotu a neděli,” uvedla mluvčí organizátorů Kristýna Kopecká.

Závodní program při SP v Novém Městě na Moravě.Závodní program při SP v Novém Městě na Moravě.Zdroj: UCI, WBD Sports

V sobotu 25. května se pojede Světový pohár v Short Tracku XCC a veřejné závody Open Maraton a Night Race, dále UCI Junior Series chlapců a XCO závody obou kategorií U23.

V neděli se pak uskuteční Světový pohár v maratonu XCM a především olympijské cross-country XCO. (+UCI Junior Series dívek).

Zdroj: UCI Mountain Bike World Series: Nové Město na Moravě 2024

Páteční program 24. května bude oproti víkendovému volnější. Od 14 hodin budou závodit ženy v kategorii U23 a od 14:35 muži U23 v Short Tracku. Probíhat bude také Test Fest, v rámci kterého budou návštěvníci moci vyzkoušet téměř tři sta různých kol renomovaných značek.