Zcela uzavřena bude od 2. až do 5. března silnice z Nového Města na Moravě do Vlachovic. „Objízdná trasa povede přes Maršovice, Rokytno, Sněžné, Krátkou, Fryšavu a Tři Studně,“ vyjmenoval Jan Skřička z organizátorského týmu.

S další možnou uzavírkou musí řidiči počítat i v případě silnice I/19. Pro parkování návštěvníků biatlonového klání je totiž připravena suchá i mokrá varianta. V případě příznivého počasí bude využito parkoviště nad nemocnicí, u Koupaliště a u Jiříkovic. Mokrá varianta počítá s parkováním na silnici I/19, a to ve směru od Žďáru nad Sázavou od odbočky k nemocnici až po okružní křižovatku. Vyhrazené plochy pro parkování budou nejen v Novém Městě na Moravě, ale i v nedalekém Žďáře nad Sázavou. Parkovat budou návštěvníci Světového poháru v biatlonu za nepříznivého počasí i na části ulice Novoměstská až po křižovatku k Mělkovicím.

O možnostech parkování bude řidiče informovat mobilní světelné dopravní značení a navedenou je i organizátoři závodu. „Při příjezdu do areálu doporučujeme podívat se na webovou stránku parkování aktuálně na www.biathlonnmnm.cz s on-line mapou parkovacích míst,“ informoval Jan Skřička.

Omezení zaznamenají i návštěvníci Nemocnice Nové Město na Moravě. Horní parkoviště u nemocnice bude pro veřejnost zcela uzavřeno už od středy 1. března. Klienti nemocničního zařízení tak budou muset hledat parkovací místa jinde. Buď v přilehlých ulicích, nebo na dolním parkovišti.

Pro autobusy bude připraveno parkoviště v Maršovicích v areálu JCZ / Moreau Agri nebo na ulici Nezvalova u novoměstského nádraží. Pro karavany je zase vyhrazeno parkování v Maršovicích.

Po celou dobu trvání biatlonových závodů se budou mezi Žďárem, Fryšavou a Třemi Studněmi pohybovat autobusy kyvadlové přepravy diváků. V případě mokré varianty bude obdobně zajištěna i přeprava fanoušků z Bystřice nad Pernštejnem. „Do areálu i z něj budou také vjíždět a vyjíždět vozidla týmů, pozvaných hostů, novinářů, zásobování i organizátorů. Z těchto důvodů se mohou také na silnicích tvořit kolony, které prodlouží obvyklé dojezdové časy,“ připomenul Jan Skříčka.

Otázka, zda organizátoři zvolí suchou či mokrou variantu, bude zodpovězena 1. března.