Začátek přestavby se ale i letos odkládá. „Vedení města činnost pozdrželo, jedná se o možnosti celkové rekonstrukce ulic ve Žďáře 7," uvedl Miloslav Dvořák z komunálního odboru. „Veřejné osvětlení se bude muset uložit do komunikací, a ty jsou na Vodojemu ve špatném stavu. Bylo by tak logické udělat vše jako celek, jednáme o tom se správci sítí, jež po pozemcích na sídlišti vedou.

Oficiálně jsme je obeslali, od některých už máme kladné vyjádření," doplnil Jaroslav Kadlec, vedoucí komunálního odboru. „Myslím, že pro obyvatele sídliště i město jako investora bude výhodnější, když nechá provést kompletní rekonstrukci, byť třeba po etapách," dodal Dvořák. Město ale musí na provedení tak velké akce mít peníze. Úředníci možnosti financování přestavby hledají, náklady nejsou teď známy.

Nová světla přibudou v Jihlavské ulici, kde na úseku od kruhové křižovatky k čerpací stanici veřejné osvětlení úplně chybí. „Projekt jsme měli, ale nebyly prostředky na jeho provedení. Nyní jsou peníze k dispozici, na osvětlení Jihlavské ulice se tedy bude pracovat," sdělil Jaroslav Kadlec. Nasvětlení jediného „tmavého" úseku ve Žďáře bude stát do 400 tisíc korun.