Do soutěže se zapojilo téměř sedmdesát výtvarných a literárních prací. „Celkem se soutěže zúčastnilo osm škol a školek. To je samozřejmě mnohem méně, než tomu bylo v předchozích ročnících soutěže, v době předcovidové. Ale zůstáváme optimisty,“ uvedli organizátoři soutěže.

Nedaleko bystřického koupaliště čeká na zamilované velké kovové srdce.
Obří srdce plné zámků: podívejte se, kam si chodí lidé v Bystřici vyznat lásku

Práce jsou vystaveny v Městském muzeu Bystřice nad Pernštejnem v prostorách Galerie na půdě. S autory jednotlivých děl se mohou zájemci setkat na konci února. „Základem výstavy jsou dětské výtvarné a literární práce ze soutěže Zdravé Bystřicko. S autory vystavených prací, jejich pedagogy, rodiči a dalšími příznivci se můžete setkat ve středu třiadvacátého února na slavnostním Setkání na výstavě,“ informoval Michal Mašek z bystřického informačního centra.

Vystavená díla zůstanou v Městském muzeu do pětadvacátého února. „Informace o výstavě jsem zaznamenala na facebookovém profilu města. Líbí se mi, že se pořád myslí i na děti. Jejich pohled je tak odlišný od pohledu dospělých. Na jejich názory nesmíme zapomínat. Myslím, že skrz kreslení dokážou mladší děti lépe vyjádřit, co si myslí. Viděla jsem i pár fotek z výstavy a některé výtvory jsou opravu moc povedené,“ okomentovala soutěž a výstavu Vendula Novotná z Bystřice nad Pernštejnem.

Výstava motocyklů v Trčkově hradě v Želivě.
Java, Ogar i Stadion: v Želivě začíná výstava motocyklových veteránů, podívejte

Na počátku soutěže stálo hledání maskota pro Svrateckou vodohospodářskou naučnou stezku a vítězný Vodomil je s regionem Bystřicko a okolím již trvale spojen. Výtvarné práce postupně organizátoři rozšířili i o práce literární. Do letošního ročníku se mohli poprvé oficiálně zapojit i předškoláci.