„Nabídka na webu není konečná. Je průběžně doplňována podle toho, které další objekty a pozemky se ještě k nabídce schválí,“ vyjádřila se mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Zveřejněné ceny jsou odhadní, existuje prostor pro další jednání, a pokud projeví zájem více lidí, následuje výběrové řízení, ve kterém vítězí nejvyšší nabídka.

Ve žďárském okrese je vsoučasné době v seznamu čtrnáct objektů a pozemků. Lidé se tam mohou například zajímat o bytový dům ve Vlkově u Osové Bítýšky za 970 tisíc korun, anebo třeba o čtyřbytovku u křižanovského nádraží za 1 276 tisíc korun.

Sklad i vodárna

Na nového majitele čeká také dům s byty ve Velkém Meziříčí, který vyjde na 2 310 tisíc korun. Co se týče bytových domů obsazených nájemníky, ti mají předkupní právo a záměr prodeje majetku jim byl sdělen s dostatečným předstihem, aby se mohli rozhodnout.

České dráhy však nabízí v rámci prodeje svého zbytného fondu v okrese Žďár nad Sázavou i jiné objekty. „Volná“ je také vodárna v železniční stanici Rožná, případně i objekt bývalého skladu v Ostrově nad Oslavou za 93 tisíc korun.

U všech nabídek není uvedena cena. „Stačí na kontakt uvedený na webových stránkách napsat poptávku na konkrétní nabídku, a jakmile bude stanovena cena, zájemce o ní obratem vyrozumíme,“ sdělila realitní makléřka Bronislava Bernátová.

Zájemci o koupi svého vysněného domečku, který však v seznamu neobjeví, nemusejí zoufat. Není totiž vyloučeno, že časem k prodeji bude.„Na webových stránkách jsou kontakty na makléře, takže není problém se informovat, zda je nějaká šance, že nemovitost, která není zveřejněna, výhledově bude k mání,“ vysvětlila Kateřina Šubová.

------------

Aktuální nabídka

Nemovitosti a pozemky, které nabízí České dráhy k prodeji ve žďárském okrese:

– prodej budovy bývalého skladu v Ostrově nad Oslavou

– prodej bytového domu ve Velkém Meziříčí

– prodej bytového domu v Křižanově

– prodej bytového domu ve Vlkově u Osové Bítýšky

– prodej skladu EÚ s pozemky Sklené nad Oslavou

– prodej pozemku Ostrov nad Oslavou

– prodej skladu v železniční stanici Vlkov u Tišnova

– prodej čerpací stanice v katastru obce Křižanov

– prodej pozemku v Bystřici nad Pernštejnem

– prodej vodárny v železniční stanici Rožná

– prodej pozemku v katastru Velkého Meziříčí

– prodej bývalého útulku s pozemky v katastru obce Sklené nad Oslavou

– prodej pozemků Velké Meziříčí

– prodej budovy ve Žďáře nad Sázavou

více informací nawww.nemovitosti.ceskedrahy.cz