Lidé z okolí doufají, že to ve městě zpestří a rozšíří nabídku zboží. Mezi ty, kteří další obchod v Bystřici vítají, patří Vladimír Kobza. „Když to postaví, mohlo by to lidem ušetřit čas. Já bydlím v Písečném, takže nebudu muset kvůli nákupu zajíždět tolik do centra. Podobně to určitě budou mít i obyvatelé Dalečína nebo Janovic. Sice už ve městě máme Albert a Penny, jenže konkurence by taky nemusela být od věci,“ zamyslel se nad situací muž. Kvůli podrobnostem Deník oslovil řetězec, který se ve městě pobočku chystá otevřít.

Ve Velké Bíteši otevřeli první supermarket.
VIDEO: Ve Velké Bíteši otevřeli první supermarket. Je větší než v Jihlavě

Jak to s projektem vypadá, vysvětlila mluvčí Eliška Froschová Stehlíková. „Společnost Lidl by ráda postavila v Bystřici nad Pernštejnem novou moderní a ekologickou prodejnu. Nicméně celý projekt je aktuálně ve fázi příprav. V případě zahájení výstavby prodejny budeme veřejnost včas informovat,“ nastínila zájem firmy. Na Žďársku otevřela společnost pobočku naposledy loni ve Velké Bíteši. Tehdy šlo o vůbec první supermarket ve městě.

Chystanou výstavbu prodejny přiblížil také bystřický starosta Martin Horák. „Společnost zakoupila pozemek u silnice číslo 19 a silnice ve směru na Písečné. Zde provedla skrývku ornice dle stavebního povolení. Nyní bude čekat na pokyn ke stavbě od německé centrály. Podle slov místního manažera tohoto projektu nepředpokládají, že by to bylo v letošním roce. Zatím nezbývá než vyčkávat,“ okomentoval starosta novou prodejnu.

Spoluorganizátor protestních jízd ve Velkém Meziříčí Josef Dvořák
Chceme méně papírování, ne štvát lidi, říká žďárský organizátor protestních jízd

Horák dodal, že v místě nebude stát pouze supermarket. „Vedle pozemku pro jeho stavbu má zakoupený pozemek společnost DEK. Zde je také vydáno stavební povolení, ale společnost zatím výstavbu neplánuje,“ upřesnil.