Night Race je závod z jiného soudku. “Lze ho jet jak naplno, tak v tréninkovém tempu s důrazem na maximální zábavu,” vysvětluje mluvčí organizátorů světového poháru Kristýna Kopecká.

Night Race se uskuteční ve Vysočina areně na osvětlených biatlonových tratích v sobotu 25. května od 21 hodin. Účastníci závodu často startují v bizarních kostýmech a v cílové rovince předvádějí kaskadérské kousky.

Na startovní čáře lze potkat i mechaniky, trenéry a členy doprovodu světových týmů.

Úprava sekce Rock'n'roll pro závodní trať světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.
Rock'n'roll bude divočejší: Nové Město upravuje tratě pro světový pohár

Světový pohár horských kol se v Novém Městě na Moravě letos uskuteční od 24. do 26. května. Kromě závodů profesionálů a závodu Night Race se v Novém Městě pojede i cyklistický maraton pro širokou veřejnost.

Maraton se letos uskuteční v sobotu odpoledne. "Tak, aby si všichni startující mohli dát pořádně do těla, ale zároveň nepřišli o nic ze závodů elitních jezdců Světového poháru v Short Tracku (XCC), Olympijském cross-country (XCO) ani Cross-country maratonu (XCM)," dodala Kristýna Kopecká.

Na okruhu o délce necelých 60 kilometrů s převýšením 1250 metrů budou o den později bojovat i závodníci maratonského Světového poháru XCM, kteří ho pojedou dvakrát.

Světový pohár horských kol se letos v Novém Městě na Moravě uskuteční od 24. do 26. května.
Adamczyková i přelet gripenů: Nové Město ladí na světový pohár horských kol

Na Světovém poháru horských kol v Novém Městě nebude chybět doprovodný program pro fanoušky. Jeho součástí bude například Talk Shows s cyklisty a dalšími hosty moderované Danielem Stachem. Jedním z hostů bude i snowboardistka Eva Adamczyková.

Fanoušci se mohou těšit také na slavnostní přelet gripenů z letecké základny v Čáslavi, nebo na vyjížďku pro mladé sportující děti s TEAM 31 a olympijskou vítězkou Jenny Rissveds.

Lidé budou mít také příležitost otestovat dvě stovky nových modelů horských kol známých značek, nebo se potkat s hvězdami světa horských kol při jejich společné autogramiádě s názvem Open Paddock.