Nových přístřešků se stojany pro kola se v letošním roce dočkali studenti pelhřimovského gymnázia a obchodní akademie. U budovy gymnázia je přístřešek, který se rozroste ještě o servisní stojany. „U obchodní akademie byl vybudován druhý menší přístřešek, i tam počítáme se servisními stojany,“ komentoval novinku náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Roman Fabeš.

V příštím roce se podobných přístřešků pro kola dočkají studenti střední průmyslové školy v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku. „V Bystřici vznikne cyklopřístřešek vhodný také pro elektrokola, která bude možné nabít díky střešní fotovoltaice,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Upravené trasy pro běžkaře v Pelhřimově a okolí. Foto: poskytlo město Pelhřimov
Běžkaři si přijdou na své v Pelhřimově. Mají na výběr ze dvou upravených tras

Podobné přístřešky už využívají studenti střední průmyslové školy v Třebíči a studenti vyšší odborné a střední průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou. O jejich vznik se zasadil Kraj Vysočina, který každý rok vyčlení z rozpočtu milion korun pro jednu ze zřizovaných škol. „Rozvíjíme tak koncovou doprovodnou infrastrukturu, řešíme uschování kol a související vybavení, aby mohli cyklisté pohodlně dojíždět do škol i do zaměstnání,“ dodal náměstek Fabeš s tím, že dva pelhřimovské cyklopřístřešky vyšly na téměř 995 tisíc korun.