Podstatou celé akce je splnit přání dětí z Březejce a pořídit jim dárky, o které si napsaly pod stromeček. „Funguje to tak, že firmy nebo veřejnost přijdou do programového oddělení Jupiter clubu, kde máme připravený stromeček. Na něm visí vánoční přání. Každý si vybere některé z nich, a jeho úkolem potom je ho splnit," vysvětlil ředitel Jupiter clubu Milan Dufek. Dárek, který zájemci podle přání zakoupí, pak znovu odevzdají v klubu anebo v místní pobočce ČSOB.

Jupiter club dělá klientům z Březejce radost již šestým rokem. Každoročně je zájem veřejnosti vyšší. „Lidé nám volají už dopředu, že by rádi pomohli. Každý rok se zapojují jak firmy, tak jednotlivci, a postupně plní všechna přání," řekl Milan Dufek. Nemůže se tak stát, že někdo ze zdravotně postižených zůstane bez dárku, o který si napsal.

„Děti dostanou vždy všechny dárky, jež si přály," potvrdil vedoucí pracoviště v Březejci Miroslav Štěpánek. „Letos u nás máme sice také děti z Křižanova, jež už dopis Ježíškovi nestihly napsat, ale i to jsme vyřešili. Dárky jim nakoupíme z peněz sdružení rodičů a přátel," doplnil Štěpánek. Vánoční nadšení z dárků tak nemine nikoho.

Zakoupením dárku mohou zájemci udělat radost klientům v Březejci i sobě. Jak vedoucí pracoviště v Březejci popsal, dárky u nich sklízejí vždy nadšený ohlas. Nesplnitelná přání děti pro Ježíška nemívají. „Nejčastějším přáním vesměs jsou CD, děvčata touží často po kosmetice a kluci tak různě, většinou chtějí autíčka," vyjmenoval Miroslav Štěpánek.

Klientům v Březejci k vykouzlení vánoční atmosféry stačí maličkosti. Zájemci, kteří je chtějí obdarovat, mohou dárky přinést až do 17. prosince do Jupiter clubu nebo do pobočky ČSOB. O den později si je děti v Březejci rozbalí.