Přestože rodina pojala pohřeb v klášterním kostele svatého Petra a Pavla v Nové Říši na Jihlavsku jako rodinnou událost, v chrámu, ve smutečním průvodu a u hrobu na novoříšském hřbitově byla k vidění celá řada známých tváří z nejrůznějších koutů Vysočiny.

A přišli i ti, kteří, stejně jako sám Dohnal, už politické posty z různých důvodů opustili. Na všech bylo patrné, že na Dohnala jim zůstávají vesměs pozitivní vzpomínky. „Budeme na něho vzpomínat jako na významnou osobnost Vysočiny. Smutné je, že odešel tak mladý," řekl bývalý senátor Václav Jehlička, který se s Dohnalem potkával ve všech jeho významných veřejných rolích.

Smuteční obřad

Jaromír Schling, mimo jiné bývalý ministr dopravy, pak připomenul, co předcházelo tomu, že se Dohnal vůbec mohl v roce 2000 stát prvním hejtmanem Vysočiny. „Budu vzpomínat na časy, kdy jsme spolu s Františkem Dohnalem bojovali za vznik Jihlavského kraje," poznamenal Schling, který v devadesátých letech sedal vedle Dohnala v samosprávě Jihlavy.

V dobách, kdy byl František Dohnal hejtmanem, zastával Vladislav Nechvátal post starosty Třeště. Také on si Dohnala vážil, a to nejen 
z profesionálního hlediska. „Rozhovory s ním byly vždycky nesmírně obohacující, budu na něho vzpomínat jen 
v dobrém," řekl Nechvátal. Naposledy se s Dohnalem setkal loni v září při výlovu rybníka v Dolní Vilímči, kde Dohnal vyrůstal. „Bylo to přátelské setkání jako vždycky," dodal.

Přijel i někdejší lidovecký předseda Jiří Čunek. „Byl to správný a rovný chlap," řekl na adresu Dohnala.

Pohřeb začal bohoslužbou 
v klášterním kostele úderem čtrnácté hodiny. O hodinu později se za zvuku kostelních zvonů vydal smuteční průvod Novou Říší na místní hřbitov, v jeho čele šel vedle rodiny také opat novoříšského kláštera Marian Rudolf Kosík.

František Dohnal zemřel 
po těžké nemoci v sobotu 
10. srpna 2013 v Jihlavě.