Ambulance proto omezuje dostupnost služeb novým pacientům. „Za plnou kapacitou ordinace stojí nedávné zrušení kožní ambulance MediClinic na poliklinice v Novém Městě na Moravě,“ připomněla mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

To ale nebylo jedinou příčinou neúnosného přeplnění nemocniční ambulance pacienty. S větším náporem lidí, kteří se hlásili s kožními problémy, se tam setkali už na konci roku 2019. „V té době došlo k přechodnému omezení péče v kožních ambulancích ve Velkém Meziříčí a v Bystřici nad Pernštejnem. Čekací doby na vstupní vyšetření jsou teď opravdu dlouhé. V současné době objednáváme až na konec února 2022. Pacienti jsou tak dlouhými objednacími termíny velmi nepříjemně zaskočeni,“ posteskla si Martina Víšková.

Práce na chirurgické jednotce intenzivní péče v Novém Městě na Moravě není jednoduchá. Tým tamních zdravotníků ji ale zvládá velmi dobře.
Žijeme obavami o budoucnost, říká novoměstský lékař Pavel Jenerál

Lidé s kožními potížemi se tak prý mají primárně obracet na svého praktického lékaře. „Dále je třeba preferovat vyšetření dle místa bydliště ve spádových kožních ambulancích. Ve Žďáře nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem a ve Velkém Meziříčí. S případným hledáním nového lékaře by měla pacientovi pomoci rovněž jeho zdravotní pojišťovna,“ poradila Tamara Pecková s tím, že akutní případy se snaží personál kožní ambulance novoměstské nemocnice ošetřit mezi objednanými pacienty.