Dnešní čtyřicátníci vzpomínají, jak se na stezce brodili bahnem cestou na vyučování. Dnes opičí dráhu přes přes bahno a vodní příkop denně absolvují jejich děti.

Po dešti jak na poli

Nenápadný problém trápí obyvatele ze sídliště čím dál víc. Největší nepřítel? Déšť. „Jo, když dopoledne zaprší, tak děti při cestě ze školy vypadají, jako by přišly z pole,“ nechal se slyšet Petr Jírek.

Frekventovaná pěšina asi 90 metrů dlouhá ústí u boční části budovy základní školy. „Určitě bych uvítal, kdyby se ta cesta spravila. Já jsem tam jako školák sice nechodil, ale vím, že některé děti si tudy cestu zkracují,“ uvedl ředitel školy Miroslav Kadlec. Hliněná cesta ostře kontrastuje s moderním atletickým oválem s tartanovým povrchem z roku 2003. „Na tělocvik ale žáci naštěstí mohou chodit druhou stranou, takže boty špinavé nemají,“ konstatoval ředitel.

Dočkají se snad letos

Svitne lidem a školákům naděje s Deníkem? „Bude-li to jen trochu možné, ke zpevnění povrchu uvedené komunikace dojde. Ještě není jisté jestli to bude letos, nebo až v roce 2008. Necháváme si rezervu,“ slíbil Deníku starosta Jaromír Brychta. Podle některých úředníků radnice by se úprava pěšiny ale mohla by stihnout ještě letos. „S úpravou celého Stalingradu,“ uvedl vedoucí odboru komunálních služeb Jaroslav Kadlec. Stezka dostane pravděpodobně asfaltový povrch. Finanční náklady na stavbu jsou zatím jen orientační, nových chodník by měl stát několik set tisíc korun.