Práce by měly skončit ještě letos. Absolvovat cestu z Radonína do okresního města pěšky nebo na kole bylo pouze pro otrlé povahy. Na frekventované silnici jim totiž neustále hrozilo nebezpečí střetu s některým z projíždějících vozů.

Komunikace je totiž hlavním tahem ze Žďáru nad Sázavou ke krajskému městu.

Lidé si ji vyžádali

Chodník a stezka k Radonínu jsou podle slov místostarostky okresního města Dagmar Zvěřinové budovány vysloveně na přání tamních obyvatel.

„Pěšky tam chodí řada lidí, a to včetně dětí školou povinných. Chodník i cyklostezka musejí být dokončeny a proúčtovány bezpodmínečně ještě letos. A to s ohledem na státní dotaci, kterou jsme na stavbu obdrželi,“ informovala Dagmar Zvěřinová.

Podle lidí, kteří trasu několikrát do týdne pěšky nebo na kole absolvují, jsou stezka a chodník nezbytné. „Už aby to bylo hotové. Jezdím do Radonína dost často na kole. Mám to tam ráda, je tam oproti Žďáru neuvěřitelný klid. I okolí tam je nádherné. Stezka už tam měla být vybudována dávno,“ nechala se slyšet osmatřicetiletá Eva ze Žďáru nad Sázavou.

Náklady na pořízení stezky, která bude dlouhá necelý kilometr, se vyšplhají na více než tři a půl milionu korun. Státní dotace činí asi šedesát procent z celkové částky. Od příští turistické sezony se tato cyklostezka zařadí do žďárské sítě cyklotras.

„Bude to nový cyklistický okruh z Přednádraží k Radonínu a zpět k podniku Žďas a k viaduktu. Trasa nebude celá asfaltovaná – v části, kde vede les, bude obyčejná prašná cesta,“ doplnila místostarostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.