Při pondělním diskuzním maxikroužku na náměstí Republiky žďárský starosta potvrdil, že zkratka, kterou ke škole chodili už i dnešní čtyřicátníci, dostane pevný povrch. „Uděláme to v rámci revitalizace čtvrti Stalingrad, která teď startuje poté, co jsme dokončili rozsáhlou výměnu kanalizace,“ prohlásil starosta Jaromír Brychta.

Podle něj by k tomu mělo dojít v horizontu několika následujících měsíců. „Na Stalingradě se budou vozovky, trávníky či parkovací plochy, spravovat v několika etapách. Na ten chodník by mohlo dojít možná už v té první do konce června,“ dodal Brychta. Nenápadný problém trápil obyvatele ze sídliště desítky let. Psali jsme zde. Prašnou, a při dešti notně zablácenou, stezku si oblíbili především školáci. „Určitě bych uvítal, kdyby se ta cesta spravila. Já jsem tam jako školák sice nechodil, ale vím, že některé děti si tudy cestu zkracují,“ uvedl ředitel druhé základní školy Miroslav Kadlec.

Hliněná cesta ostře kontrastuje s moderním atletickým oválem s tartanovým povrchem z roku 2003. Během letošního roku dostane tedy přeci jen dostane asfaltový povrch. Pokud ne, vloží se do věci opět Žďárský deník.