„Připravujeme lokality pro výstavbu rodinných domů, zatím ale probíhají jen majetkoprávní řízení,“ doplnil jeho slova starosta okresního města Martin Mrkos.

Ani ve Velkém Meziříčí nemohou nyní zájemce o výstavbu rodinných domů uspokojit. „V současné době město ani jeho místní části nenabízí k prodeji žádné stavební pozemky,“ potvrdila mluvčí velkomeziříčské radnice Michaela Hudková.

Naopak v Novém Městě na Moravě s parcelami pro stavbu rodinných domů počítají. Nebo spíš v jeho místních částech. „V Pohledci jsme před nedávnem uvedli do provozu dvanáct stavebních parcel. Ve stejné lokalitě budou ještě čtyři. A dalších dvacet parcel chystáme na jiném místě. Budou zasíťované a připravené na prodej,“ řekl novoměstský starosta Michal Šmarda.

Svratka se rozlila z břehů.
VIDEO: Svratka se vylila z břehů. Sázava ve Žďáře dosáhla 2. povodňového stupně

„Ty první parcely už jsou prodané. Vyvolávací cena byla okolo osmi set korun za metr. Prodávali jsme je formou dražby,“ přidal další informace tamní místostarosta Stanislav Marek.

Kromě stavebních míst v Pohledci vzniknou v dohledné době ještě další parcely pro stavbu rodinných domů. Tentokrát v Rokytně. „Tam je chystá soukromý investor, ne město. To, že můžeme nabídnout stavební parcely, je výsledkem našich projektů odkanalizování místních částí. Teď na to navázaly i Petrovice, takže se dá předpokládat, že podobný stavební boom může nastat i tam,“ poznamenal Šmarda.

Sedmdesát stavebních parcel nechali do nového územního plánu zanést ve Fryšavě. „Nový územní plán vzniká skoro rok. Do podzimu bude hotový a prolomí se tak čtrnáctileté období, kdy se nemohlo stavět mimo zastavěnou část obce,“ podotkl fryšavský starosta Mojmír Humlíček.

Ilustrační fotografie.
Mikroregion chystá propojení Nové Vsi a Žďáru cyklostezkou