Přestože jsou práce na dlouho připravované přestavbě krytého plaveckého bazénu ve Žďáře nad Sázavou ve velké společensko relaxační centrum s vodními atrakcemi v plném proudu již téměř tři měsíce, k oficiálnímu slavnostnímu zahájení stavby s nezbytným poklepáním základního kamene došlo až v pondělí 23. května.

Vedení radnice okresního města a zástupci dodavatelské stavební společnosti se kladívek chopili ve druhé polovině května úmyslně. „Toto datum bylo zvoleno záměrně. Chtěli jsme, aby při poklepávání základního kamene bylo na místě patrné, že se s opravou a rozšířením bazenu skutečně začalo,“ uvedla senátorka a žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Kvůli spodní vodě, na kterou v lokalitě dělníci nečekaně narazili, se náklady na stavbu prodraží zhruba o šest milionů korun. Původně se počítalo se 127 miliony korun bez DPH.

„Navýšení peněz na lepší izolaci a odvodnění už projednala městská rada, tento čtvrtek o něm rozhodně zastupitelstvo. Pracemi navíc se zachrání původní budova, které by za pár let stejně hrozilo zásadní poškození,“ zdůvodnil kroky Žďárských místostarosta Jaromír Brychta.

V moderním bazénu – mimo jiné také s toboganem, by se lidé mohli vykoupat již příští rok v létě.

Co bude v novém plaveckém areálu?

Současný plavecký areál bude rozšířen o nový rekreační a dětský bazén. Původní cvičný bazén bude přesunut k novému rekreačnímu bazénu. Rekreační bazén bude vybaven vodními atrakcemi jako chrliče, masážní lavice a lehátka, dnová perlička, proudový kanál, lozící síť a houpací bazén. Nebude chybět vnější tobogán s celoročním provozem a s dojezdem do rekreačního bazénu. Dětský bazén bude vyřešen jako víceúrovňový komplex tří navzájem propojených bazénků. V nich budou rozdílné hloubky vody, tak aby vyhověly všem koupajícím se dětem. Místo stávajícího cvičného bazénu bude wellness centrum s parními kabinami, dvě sauny s rozdílným stupněm vybavenosti a různou teplotou. Prohřívací kabiny budou doplněny o multifunkční sprchy a ochlazovací bazén.