V souvislosti se stavebními pracemi se musejí žďárští řidiči připravit na několik dopravních omezení. „Jedná se o stavbu, jež určitě zasáhne do života obyvatel města. Díky objížďkám se navíc doprava dostane i do dalších částí Žďáru, což sice není příjemné, ale i přesto nutné,“ popsala Dagmar Zvěřinová, žďárská místostarostka a senátorka.

Úplná uzavírka

Ač se budování čtyřramenného kruhového objezdu za bezmála dvacet milionů bez uzavírek neobejde, úplné zamezení průjezdu křižovatkou je očekáváno pouze v době, kdy tam bude nanášena finální vrstva asfaltového koberce. „To by mělo být od 19. do 21. října. Během těchto tří dnů budou vedeny objízdné trasy jak ve směru od Brna, tak od Jihlavy,“ sdělil Petr Smola, jednatel a předseda představenstva firmy Sovis.

Na první zásah do provozu ve městě se musejí Žďárané připravit již v první etapě stavby, která počítá s uzavřením pravé části křižovatky ve směru z centra města na Ostrov nad Oslavou. Tento úsek, konkrétně dvě podkladové vrstvy, by měl být hotov do 16. srpna. Obousměrná objízdná trasa povede ve směru od Jihlavy po ulici Chelčického, Nádražní a Smetanova. „Silnice směrem na Brno by měla být průjezdná oběma směry, ovšem konečné rozhodnutí obdržíme až během tohoto týdne,“ uvedl Petr Smola.

Po dokončení první etapy budou automobilisté moci využívat dvě podkladové vrstvy vozovky v opravené pravé části křižovatky, uzavřena však v tu dobu bude její druhá polovina. Ta by pak měla být vybudována do 27. září.

Pak už Žďárany čeká pouze třídenní úplná uzavírka, kdy se bude nanášet poslední vrstva asfaltu. „Jsme také moc rádi, že se nám podařilo u Ředitelství silnic a dálnic prosadit takzvaný bypass. Řidiči jedoucí ze Žďáru do Jihlavy tak nebudou zahlcovat kruhový objezd, ale budou moci rovnou odbočit,“ vysvětlila Dagmar Zvěřinová.

----------------

Plánek kruhové křižovatky