Evropská unie městu neposkytla dotaci v rámci Regionálního operačního programu a bez ní výstavba areálu začít nemůže. „Samozřejmě nás to velmi mrzí a budeme hledat místa, kde jsme chybovali, a proto dotaci neobdrželi,“ řekla místostarostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.

Radnice se ale prý nevzdává a zkusí štěstí v podzimním kole. Žádost o dotaci úředníci přepracují, doplní a budou doufat, že tentokrát se setkají s úspěchem. Co včera říkali zprávě o dalším „skluzu“ ve vystavbě venkovního koupaliště obyvatelé Žďáru? „Sliby chyby, dál budeme jezdit do Jihlavy,“ pokrčila rameny Simona Drobná.

Největším zastáncem žďárského aquacentra je zřejmě starosta města Jaromír Brychta. „Musíme o dotaci usilovat dál. Je ostuda, že aquapark ještě nemáme, když se o něm mluví už od padesátých let století,“ tvrdí Brychta.

Vykoupat se v aquaparku budou moci lidé nejdříve na konci sezony roku 2010. A to jen v případě, že vše půjde dobře. To znamená schválení evropské dotace do konce letošního roku a vypuknutí prací nejpozději příští jaro.

Výstavba vodního centra s plaveckými bazény o délce dvacet pět metrů, menším bazénem s vířivkami, divokou řekou, vodními hříbky a tobogánem bude stát zhruba sto milionů korun.

Lucie Pátková