Hlavním investorem akce je kraj, vedení města také chtělo znát důvody přerušení stavby. „Když jsme zjistili, že se práce na výstavbě domova v červenci zastavily, zaslali jsme dopisy a chtěli znát důvody,“ sdělil místostarosta Žďáru nad Sázavou Rostislav Dvořák.

Představitelé města a kraje se také sešli s vedením rakouské firmy. „Dozvěděli jsme se, že přerušení bylo kvůli statice rekonstruované části. Dalším problémem byly interní potíže s financováním. Byli jsme však ubezpečeni, že tato část bude dořešena nejpozději v listopadu. Rakouská strana společnosti se nám zaručila za dokončení stavby,“ řekl Dvořák.

Pozastavení stavby je problém také kvůli budoucím klientům domova pro seniory, kteří jsou v současné době ubytováni v Agro Měřín. „Rakouská strana společnosti bude jednat s Agro Měřín, kde jsou v současné době ubytovaní naši klienti,“ uvedl Dvořák.

Smlouva, kterou zřídilo město na pronájem nemovitosti, aby tam mohli klienty dočasně umístit, končí v srpnu příštího roku. „Dokončení stavby se protáhne až do konce roku 2023. SeneCura však přebírá jednání s Agro Měřín do své kompetence. Přislíbili také dofinancovat část pronájmu, která je zapříčiněná prodloužením termínu,“ dodal Dvořák.

Základní práce na stavbě seniorcentra v Komenského ulici začaly už v roce 2020. Ve Žďáře nad Sázavou bylo podobné zařízení již potřebné. Městu v současné době chybí místa pro klienty se specifickými potřebami nebo třeba s demencí. „Čtyřicet lůžek máme v penzionu pro seniory na Fitu. To ale nedostačuje už teď a vzhledem ke stárnutí populace se situace pravděpodobně nezlepší," řekla již dříve mluvčí Žďáru nad Sázavou Blanka Sobolová.

Společnost SeneCura staví moderní domov pro seniory a osoby s Alzheimerovou chorobou. Žďár nad Sázavou tak bude mít 132 nových lůžek pro lidi se sníženou soběstačností nebo demencí. Kromě toho tam postupně najde zaměstnání až osmdesát lidí. Součástí zařízení bude nejen speciálně vybavené fitness centrum, masážní vana, kadeřnictví, manikúra a pedikúra, ale také kaple či terapeutická zahrada.