„České dráhy jsou neuvěřitelným molochem a se získáním souhlasu musel pomoci i ředitel Povodí Moravy. Dostat z nich takovou banalitu, jako je souhlas s tím, že tady budeme ochraňovat i jejich majetek, je nadlidský výkon,“ nechal se slyšet starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Žadatelem o dotaci z ministerstva zemědělství je Povodí Moravy, město pak Povodí vyřizuje všechny majetkoprávní vztahy, stavební a vodoprávní povolení.
170 milionů korun

Podle původního plánu chtělo město veškeré smlouvy vyřídit do konce března, aby mohly být předány ministerstvu. „Vyskytlo se zhruba devět deset problematických věcí. Buď se nedařilo sehnat majitele, nebo si vlastníci vymiňovali nějaké projektové změny,“ sdělil starosta Radovan Necid.
Pokud všechno půjde podle plánu, tak by se na podzim mohlo začít. Výstavba by měla skončit začátkem roku 2013.

Náklady se vyšplhají zhruba na sto sedmdesát milionů korun. Dotace z ministerstva zemědělství však bude stoprocentní, a tak náklady města Velkého Meziříčí budou minimální.

„U nás to budou jenom drobnosti. Například některé nájmy pozemků, kam bude potřeba uložit materiál. To jsou ale dva tři případy do deseti tisíc korun,“ poznamenal starosta.

Lucie Kučerová