„Ve středu jsme smlouvu podepsali. Doufám, že se začne stavět co nejdříve," vyjádřil se včera bystřický starosta Karel Pačiska.

Bystřičtí původně plánovali, že stihnou ještě část letošní zimní sezony. „Na druhou stranu jsme samozřejmě rádi, že se prošetřování koncesního řízení dokončilo relativně brzy a stavět se ještě letos vůbec začne," dodal starosta s tím, že letos lidem ještě bude muset stačit bruslení na přírodním kluzišti u sokolovny pokud bude mrznout.

Brněnská společnost H+H technika, která vzešla coby vítěz z koncesního řízení na stavbu a následné provozování bystřického zimního stadionu, plánuje stavební práce zahájit koncem roku.

Hotovo nejpozději do října 2014

„Začneme v listopadu, hotovo by mělo být nejpozději příští rok v říjnu," uvedl Tomáš Halas z firmy H+H technika.

Ta má zimní stadion v lokalitě Lužánky postavit za asi 56 milionů korun. Vznikne tam krytá hala s ledovou plochou pro oficiální hokejová utkání, hlediště pro 250 diváků, zázemí a parkoviště. Společnost H+H technika stadion postaví i zaplatí, a město jí ho pak má osm let splácet.

„Po kolaudaci stadionu se z firmy podle smlouvy stane nájemce, který bude stadion za své provozovat po dobu patnácti let," sdělil místostarosta Bystřice Josef Vojta.

V prvním roce Bystřičtí společnosti H+H Technika za stadion zaplatí 16,6 milionu korun, ve druhém 8,3 milionu, třetí splátka bude 7,1 milionu korun a čtvrtá až osmá po pěti milionech.

Součástí koncesní smlouvy jsou i záruky. Například ukončení splátek města v případě, že by nájemce předčasně skončil provozování stadionu či porušil povinnosti. A to včetně desetimilionové bankovní záruky, kdyby zhotovitel stavbu stadionu nedokončil, a dvoumilionová záruka, jež je splatná po dobu patnácti let provozování stadionu za porušení nájemního vztahu.