„Objekt, který se nachází na ploše 1 472 metrů čtverečních, byl prodán ve výběrovém řízení s aukcí jedinému zájemci za vyhlašovací cenu 1 190 000 korun. Výtěžek z prodeje byl posléze odveden do státního rozpočtu,“ potvrdil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Takzvané Arche začalo v Rokytně stavět stejnojmenné občanské sdružení v devadesátých letech minulého století jako rekvalifikačně-rehabilitační zařízení pro lidi se zdravotním postižením. „Z důvodu neschválení dalšího financování byla v roce 1997 stavba zastavena. Od té doby již výstavba dále nepokračovala. Budova je postavena na členitém půdorysu skládajícím se ze šesti vzájemně komunikačně, účelově i stavebně propojených sekcí v jeden souvislý celek,“ pokračoval Ležatka.

Naučná stezka okolo Konventského rybníka.
Zákaz vstupu na stezku pod Zelenou horou lidé porušují. Chodníky jsou nebezpečné

Stavba nebyla nikdy dokončena, a to i přesto, že pokusy o dodělání byly. Záhy poté, co nemovitost získal Úřad práce, mělo být Arche přestavěno na vzdělávací středisko pro pracovníky Ministerstva práce a sociálních věcí s kapacitou přibližně šedesáti míst s vlastním ubytovacím a stravovacím provozem. Ani tento plán nevyšel.

Stejně neúspěšný byl záměr přestavby nemovitosti na dům se zvláštním režimem, který chtěl zrealizovat soukromý investor.