2. ledna
Předčasně rozkvetlé jarní květy, zvýšená aktivita klíšťat, ale i množství hub byly výraznými znaky velmi mírné lednové zimy.

5. ledna
Lovecký pes našel v katastru obce Křoví v honitbě Velká Bíteš čerstvé vnitřnosti devíti kusů srnčí zvěře. Tamním myslivcům tak vznikla škoda za zhruba 60 tisíc korun.

9. ledna
Žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková zvítězila v Budapešti na evropském šampionátu ve víceboji. Titul získala potřetí v řadě a celkově počtvrté.

Mistryně Evropy Martina Sáblíková.

11. ledna
V zmodernizovaném sportovním areálu v Novém Městě odstartoval prvním závodem žen Světový pohár v biatlonu. Klání si nenechalo ujít 3800 fanoušků.

17. února
Husté a vytrvalé sněžení ochromilo v půli února na několik dní celé Žďársko. Děti se nedostaly do škol a lidé do práce. Kvůli kalamitě stály i vlaky. Neprůjezdnou železniční trať musely dokonce čistit dvoucestné bagry a frézy.

22. února
Ruina někdejšího hotelu Bílý lev, která už léta hyzdí žďárské náměstí Republiky, změnila majitele. Ten ji slíbil zbourat, ale Bílý lev stojí dál.

27. února
Lidé z Unčína na Bystřicku sledovali vzedmutou řeku Svratku. Hrozilo, že s sebou přinese ledové kry, jež ucpou koryto, a voda se rozlije po vesnici. Kry rozbíjeli také na Svratce v Jimramově na Novoměstsku. Záplavy nakonec nepřišly.

Obyvatelé Velkého Meziříčí a některých jeho místních částí volají po úpravách řek Oslavy a Balinky roky. Aby se jim při záplavách nedostávala voda do domů mají zabránit i hráze.

13. března
Na farmě Němcových byla otevřena nová mlékárna. Na jogurty, tvaroh a sýry se v ní denně zpracovává 500 až 800 litrů mléka.

14. března
Čtyři ženy se od počátku roku staly v Novém Městě na Moravě terčem neznámého devianta. Muž v tmavém oblečení a tmavé čepici své oběti obtěžoval vždy v ranních hodinách v ulicích. Následně byl dopaden.

24. března
Čtyřiaosmdesát včelstev muselo být zlikvidováno v důsledku včelího moru na Velkomeziříčsku. V inkriminovaných oblastech platilo po celý rok ochranné pásmo o poloměru pěti kilometrů od ohnisek nákazy.