LEDEN

6. ledna

Nové Město na Moravě

v ulicích Nového Města na Moravě začala jezdit městská hromadná doprava. Při nástupu do autobusu nemusejí cestující nutně hledat po kapsách drobné. Novoměstští radní totiž vydali sérii karet, jejichž majitelé budou odbavováni bezhotovostně.

18. ledna

Žďár nad Sázavou

Dva nové výtahy začaly sloužit pacientům i návštěvníkům žďárské polikliniky. Výtahy měly zaručit bezproblémový pohyb po budově a dostupnost všech poschodí. Město za jejich vybudování zaplatilo 2,5 milionu korun.

27. ledna

Žďársko

Koledníci Tříkrálové sbírky na Žďársku překonali rekord. Lidé do kasiček naházeli 2,5 milionu korun. Peníze v okrese sbíralo na 1 600 „králů". „Nejplnější" kasičku přinesla skupinka koledníků v Kundraticích, která vykoledovala 22 110 korun.

ÚNOR

6. února

Žďársko

Nejen hospodští, ale i třeba dobrovolní hasiči, kteří prodávají alkohol na plese či taneční zábavě dvakrát do roka, si musejí vyřizovat koncese na jeho prodej, jinak jim hrozí postih. Koho případná kontrola přistihne, že prodává líh a lihoviny bez koncese, hrozí mu pokuta až milion korun.

14. února

Nové Město na Moravě

Olympijské stříbro Martiny Sáblíkové oživilo plány na výstavbu českého stadionu pro rychlobruslení. Sportovní funkcionáři jednají s ministerstvem školství o různých podobách dráhy. Měla by vzniknout v Novém Městě na Moravě. Pro ledovou dráhu byla vybrána louka za městem.

19. února

Žďár nad Sázavou

V teplovodním potrubí žďárského zimního stadionu zjistili hygienici přítomnost bakterie legionela v teplé vodě na třech místech v ubytovně, v šatně a v kabině. Město jako provozovatel nechalo potrubí vydezinfikovat.

BŘEZEN

2. března

Moravec

Metanol zabíjel i na Žďársku. Otravě závadnou lihovinou podlehl osmapadesátiletý Pavel H. z Moravce na Novoměstsku. Podle policistů pil muž závadný alkohol u svého známého, jehož syn alkohol koupil v únoru od Miloše Straky z Bobrové. Ten s alkoholem legálně obchodoval.

4. března

Žďár nad Sázavou

Martinu Sáblíkovou, navrátivší se z olympiády v Soči, přivítaly doma ve Žďáře nad Sázavou tisíce lidí. Olympijská vítězka dostala od města doživotní vstupenku do relaxačního centra a obří dort. Setkat se s olympijskou vítězkou přímo na pódiu měli příležitost i mladí žďárští sportovci, kteří zazářili na dětské zimní olympiádě pořádané na Vysočině.

7. března

Žďár nad Sázavou

Za nedovolené ozbrojování a obecné ohrožení byl podmíněně na dva roky odsouzen Bohuslav Chytrý. Předloni 22. září otřásl Rožnou výbuch v dílně rodinného domu, jehož je Chytrý vlastníkem. Policisté na místě zajistili velké množství nejrůznějších zbraní a munice. Pyrotechnici jí k likvidaci odvezli na dvě stě kilogramů.