ČERVENEC

8. července, Velká Bíteš: Na dálnici D1 u Velké Bíteše dělníci zbourali tři silniční mosty. Stalo se tak v rámci začátku celkové rekonstrukce dálničního tahu. Z tělesa mostu byla už v předstihu odstraněna vrstva asfaltu a také zábradlí. Před stržením nadjezdu musela být na dálniční těleso rozvezena vrstva písku, do níž most spadl.

15. července, Žďár nad Sázavou: Stovky lidí opět přišly do areálu žďárského zámku. Na prvním nádvoří se konal tradiční festival Pod Zelenou horou pořádaný kulturním centrem Batyskaf. Hlavní hvězdou byl Vladimír Mišík. Výrazní umělci se ve Žďáře nechali obklopit vystoupeními mladé skupiny Nineteens Door, žďárskou Fugou nebo Hentai Corporation.

30. července, Žďár nad Sázavou: Návštěvnický rekord zaznamenalo v červenci žďárské relaxační centrum. Přes turniket prošlo do bazénové části celkem 10 722 platících klientů.Průměrná návštěvnost se v období od ledna do června pohybovala těsně pod hranicí osmi tisíc.

SRPEN

5. srpna, Jámy: Příznivci hasičského sportu v historické podobě zamířili do Jam na Žďársku. Konaly se tam závody koňských stříkaček s mezinárodní účastí. Před kulturní dům se sjelo třináct unikátních strojů starších sto let. Historické unikáty obsluhovali hasiči v dobových uniformách.

9. srpna, Bystřice nad Pernštejnem: Expozice automobilových veteránů značky Tatra se otevřela v Bystřici nad Pernštejnem. Na výstavě je možné obdivovat osobní automobily, ale také vojenskou techniku. Muzeum se nachází ve starém bystřickém lihovaru nedaleko hlavního náměstí.

19. srpna, Bystřice nad Pernštejnem: Bystřičtí prohráli soudní bitvu o sečení trávy kolem silnic. Ve sporu šlo o to, kdo poseče trávu podél krajské vozovky mezi značkami s nápisem názvu města, což měl podle Bystřických dělat správce komunikace - Ředitelství silnic a dálnic.

ZÁŘÍ

5. září, Žďár nad Sázavou: Prohlídky kostela svatého Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou byly poprvé doplněny o komentované procházky v okolí chrámu. Největším hitem se stal výstup na historický ochoz kostela, z nějž se lidé mohou z výšky podívat na město.

7. září, Velká Bíteš: Další dvě hvězdy přibyly na chodník slávy před Restaurací U Raušů ve Velké Bíteši. Získali je hokejista Černík a skupina Elán. Ta po křtu zahrála na náměstí několik svých písní. Moderátor odpoledne Martin Hrdinka uvítal také kmotry obou hvězd zpěvačku a herečku Šárku Markovou a módní návrhářku Beatu Rajskou.

13. září, Nové Město na Moravě: Čtenáři Žďárského deníku vybrali v anketě svoji nejoblíbenější hospodu. Zvítězila Maršovská rychta v Novém Městě na Moravě. Rychta věnovala třem hlasujícím dárkové poukazy. Na druhé místo dali čtenáři žďárskou restauraci Pohoda, třetí nejoblíbenější je restaurace Tisůvka z Cikháje.