DUBEN

13. dubna, Nové Město na Moravě: První místo v kategorii nejlepší elektronická služba si z republikového kola soutěže Zlatý erb odneslo Nové Město na Moravě. Konkrétně jeho klikací rozpočet. Díky němu se může každý uživatel internetu na webových stránkách Nového Města podívat na aktuální informace o pohybu obecních financí.

23. dubna, Nové Město na Moravě: Nechat se nalíčit profesionálkami mohly ženy ve studiu Harmonie v Novém Městě na Moravě. Součástí akce byla i snaha o vytvoření světového rekordu v počtu „proměn" uskutečněných během jednoho dne.

25. dubna, Žďár nad Sázavou: Kriminalisté rozprášili gang distributorů drog ze Žďárska. Podařilo se jim rozkrýt širokou distribuční síť, na jejímž vrcholu stál čtyřiapadesátiletý muž pocházející přímo ze Žďáru nad Sázavou. Rozsáhlá akce, do které byly zapojeny desítky policistů včetně příslušníků specializovaných útvarů, se netýkala pouze drogové kriminality, ale také následné majetkové trestné činnosti.

KVĚTEN

10. května, Tři Studně: Nový sběrný dvůr vznikl ve Třech Studních na Novoměstsku. Stojí v areálu místní čistírny odpadních vod a jde o první zařízení svého druhu v obci. Měl by ještě více zlepšit péči místních lidí o životní prostředí. Tři Studně totiž leží v samém srdci Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

16. května, Nové Město na Moravě: Zákaz podomního a pochůzkového prodeje začal platit v Novém Městě na Moravě. Radnici k tomu vedl zvyšující se počet stížností. Podomní a pouliční prodejci měli od června definitivní utrum také ve Žďáře nad Sázavou a Velké Bíteši.

20. května, Žďár nad Sázavou: Tisíce lidí si užily tradiční žďárskou Svatojánskou pouť. Ta letošní byla o něco skromnější, méně hlučná a také menší, ale lidé si pochvalovali ceny, které zůstaly na stejné úrovni jako loni, a relativně hezké počasí. Lamentování bylo slyšet jen nad dopravními zácpami.

ČERVEN

4. června, Žďár nad Sázavou: Žďárští radní nepovolili další provoz světelné reklamy na náměstí. Na digitální billboard na budově v centru Žďáru si stěžovali lidé z nedalekých sídlišť. Velkoplošná LED obrazovka o velikosti pět krát tři metry tak definitivně zhasla.

17. června, Unčín: V Unčíně na Bystřicku byla dokončena stavba protipovodňového opatření za dvacet milionů korun. Na stavbu na řece Svratce čekali místní čtrnáct let. Při každém jarním tání bývala vesnice vyplavena kvůli krám, kterými se koryto řeky ucpávalo.

28. června, Žďár nad Sázavou: Zcela nový kovací stroj zprovoznila firma Žďas ve svém průmyslovém areálu. Dokončila jej během června a to po třech letech vývoje. Největší zaměstnavatel v okrese nové zařízení v hodnotě sto milionů korun sám vyvinul.