Rubrika je uspořádána chronologicky a nyní se věnujeme jaru 2008.

Jaké události se staly v tomto období? Čtěte níže.

--------------

Redakce Žďárského deníku děkuje za vaši přízeň na webových stránkách www.zdarsky.denik.cz

----------------

Duben

Skočila z mostu. Odkaz nechala na webu

Šestnáctiletá Veronika si říkala Bublinková víla. Tak ji znali i její kamarádi a spolužáci ze střední školy grafické v Jihlavě. Pro všechny byla rozesmáté sluníčko, které nikdy nezkazilo žádnou srandu. Na Boží hod velikonoční se ale rozhodla, že dobrovolně odejde z tohoto života a po skoku z mostu ve Velkém Meziříčí na Žďársku zemřela.

--------------

Rodák ze Svratky Pomohl postavit školu v Papui

Českou školu hrou najdete i v Tichomoří. Rodák ze Svratky na Žďársku Vojtěch Novotný se zasadil o její vybudování v Papui-Nové Guinei. Entomolog působí na Nové Guinei, druhém největším ostrově na světě, který leží na sever od pobřeží Austrálie, již deset let, a peníze na stavbu se mu podařilo sehnat z programu rozvojové pomoci ministerstva zahraničních věcí.

--------------

Květen

Peníze pro matky? Ne, řekli radní

Radní Žďáru v květnu neschválili návrh Dagmar Zvěřinové na vyplácení tisícikoruny čerstvým maminkám. Žďárská místostarostka se snažila prosadit tisícikorunový příspěvek, který by žďárským rodičkám pokryl výdaje spojené s pobytem v nemocnici.

----------------

Policisté zadrželi vykradače bítešských rodinných domů

Žďárští kriminalisté zadrželi dva zloděje, mladíci ve věku devatenáct a třiadvacet let měli na svědomí sérii vloupání a krádeží v rodinných domech ve Velké Bíteši.

-----------------

Červen

Učitelé stávkovali, chtěli přidat

Stávka učitelů měla začátkem června v různých školách odlišný průběh. Zatímco některá vzdělávací zařízení zcela uzavřela svoje dveře a nefungovala ani družina či školní jídelna – například Základní škola Švermova ve Žďáře nad Sázavou , jinde se ke stávce připojila jenom část pedagogů.

-------------------

Mladík uhořel při požáru chaty

Požár u Žďáru, při němž uhořel Filip Ptáček, byl podle kriminalistů nešťastnou událostí, a není tak důvod vést proti někomu trestní stíhání

--------------