Rubrika je uspořádána chronologicky a nyní se věnujeme závěru roku 2008.

Jaké události se staly v tomto období? Čtěte níže.


--------------

Redakce Žďárského deníku děkuje za přízeň na webových stránkách www.zdarsky.denik.cz

----------------

Říjen

Šok! Praktiky mafiánů v pohřebnictví

Zorganizování těžkého ublížení na zdraví, vydírání, vydírání se zbraní a podplácení. To vše měl na svědomí manažer žďárské pohřební služby. Deníku se podařilo zjistit, že se jedná o Radka Kunce a společnost Anubis se sídlem ve Žďáře nad Sázavou, Novém Městě na Moravě a ve Svratce.

-----------------

Dagmar Zvěřinová byla zvolena senátorkou

Do senátorského křesla za Žďársko usedla Dagmar Zvěřinová. Sociální demokratka a místostarostka Žďáru nad Sázavou získala ve druhém kole senátních voleb 59,31 procenta hlasů a porazila dosavadního senátora Josefa Novotného (40,68 % hlasů).

---------------

Listopad

Elektřina zdraží o 16,5 procenta

Špatná zpráva pro rodiny přišla v listopadu. Stejně jako v celém Česku totiž energetici avizovali zdražování elektřiny také na Žďársku.

------------------

Prosinec

V lese našli tělo staršího muže. Uhořel ve stanu

Ohořelé torzo patřilo sedmapadesátiletému muži. Ani podle výsledků soudní pitvy nic nenaznačovalo tomu, že by zemřel násilnou smrtí.

-----------------

Prodej aut prodraží ekologická daň

Máte auto vyrobené před rokem 2000? Pak při převodu nebo prodeji zaplatíte jeden z tarifů takzvané ekologické daně, která bude zavedena od ledna. V prosince 2008 o tom informoval i Žďárský deník.

---------------

Firmy kvůli krizi propouští

Černá prognóza: ekonomická krize v nejbližších měsících zasáhne naplno i žďárský okres. Firmy, jež jsou svojí výrobou závislé na odběratelích, kteří již nyní mají existenční problémy.

--------------

Předchozí díly přehledu najdete níže:

první

druhý

třetí