Rubrika je uspořádána chronologicky a nyní se věnujeme létu a začátku podzimu roku 2008.

Jaké události se staly v tomto období? Čtěte níže.

--------------

Redakce Žďárského deníku děkuje za vaši přízeň na webových stránkách www.zdarsky.denik.cz

----------------

Červenec

Peníze na bazény města nedostala

Projekt venkovního koupaliště ve Žďáře v červenci zkrachoval. Radní nedostali dotaci a postupem času vykrystalizoval nápad na modernizaci bazénu při čtvrté základní škole. S projektem aquaparku napoprvé neuspěli ani Novoměstští. Více si můžete připomenout po kliknutí na odkaz v titulku.

------------------

Jimramovem otřásla tragédie rodin

Řidič v červenci srazil v Jimramově na Novoměstsku na chodníku tři lidi. Se ženou, která při pondělní nehodě zemřela, se znal už od školních let.

---------------

Srpen

Škrdlovická sklárna skončila

Konec. Pec vyhasla. S tímto faktem se museli smířit zaměstnanci ze škrdlovické sklárny Beránek. Firma s letitou tradicí, která se stala synonymem sklářství na Žďársku a jejíž výrobky sklízely úspěchy v zahraničí koncem srpna ukončila provoz.

-----------------

Agresivní muž pobodal nožem trenéra hokejistů

V horor se pro trenéra žďárských hokejistů Zdeňka Kulíška změnil jeden srpnový podvečer, který trávil se svými svěřenci na žďárském zimním stadionu. V podchodu budovy na něj nožem zaútočil agresivní muž.

---------------

Září

Bystřická vyvařovna dostala poslední šanci

Bystřice nad Pernštejnem - Bystřická velkokapacitní vyvařovna má před sebou možná poslední rok provozu ve stávajícícm režimu. Pokud se zásadně nezvětší množství odebíraných jídel, stane se z ní špičkově vybavená školní kuchyně. Tak informoval Žďárský deník v září o vyvařovně, od které se čekalo mnoho. Nestalo se tak.

---------------

Průlom do dějin: Nové Město uspořádá mistrovství světa v biatlonu

Česko bude poprvé v historii dějištěm mistrovství světa v biatlonu. Stane se tak v roce 2013 v Novém Městě na Moravě, které v Praze v zářijovém hlasování na kongresu Mezinárodní biatlonové federace porazilo norské Oslo i finské Kontiolahti.

----------------