3. července
Vichřice poničila les u nádrže Staviště ve Žďáře. V zájmu vlastní bezpečnosti tam měli lidé vstup zakázán.

10. července
Lidem si na odborech dopravy nemohli zapsat auto. Start nového centrálního registru skončil fiaskem a plně nefunguje dodnes.

14. července
Projekt nazvaný Astronomický park Vesmír nad Vysočinou za přibližně patnáct milionů korun představili v Bystřici nad Pernštejnem. Stavět se má ale jen s dotací.

Astronomické okénko. Ilustrační snímek.

15. července
Svazek obcí Pooslaví. Takový název nese nová skupina celkem dvaadvaceti sídel ze žďárského okresu, která začala fungovat v červenci. Sestava menších obcí i městysů, které na sebe navazují svými katastrálními územími, vznikla ve snaze snadněji získávat evropské dotace.

18. srpna
Pouze jediný pes z původních čtrnácti zůstal v chatě v kempu Klub Yukon nedaleko Tří Studní na Novoměstsku. Zbývajících třináct zvířat, která se na půdě a v garáži objektu tísnila v nevyhovujících podmínkách, zástupci novoměstské radnice za asistence policistů manželskému páru seniorů odebrali.

21. srpna
Jenom hrob zůstal po mourovatém kocourovi rodiny Coufalů v Balinách na Velkomeziříčsku. Zvíře muselo být utraceno poté, co ho údajně postřelil mladý myslivec. Lidé v Balinách na dvaatřicetiletého muže podali trestní oznámení a tvrdili, že má na svědomí už více než desítku koček.

29. srpna
Dokumentaci pro stavbu nového obchvatu města začali připravovat ve Velké Bíteši. Pomohl by zejména centru města, ze kterého by odvedl kamiony.

1. září
Ženou regionu 2012 pro Kraj Vysočina se stala ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Ženou regionu 2012 pro kraj Vysočina se stala ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

13. září
I na Žďársku začali hygienici obcházet provozovny a výčepy kvůli množícím se otravám metylalkoholem v pančovaném alkoholu. Nakonec v okrese nedostatky nezjistily.

15. září
Tragická událost se stala v obci Herálec na Žďársku. Policisté vyšetřovali smrt tři a půl roku starého chlapečka. Podezřelá byla osmatřicetiletá matka dítěte.