5. října
Přes dvě stovky studentů a studentek z Česka, Polska a Slovenska v Bystřici zápolily při 13. ročníku sportovního klání O pohár starosty. Některým atletickým soutěžím přihlížel i trojnásobný mistr světa v desetiboji a stříbrný na olympijských hrách v Atlantě Tomáš Dvořák.

6. října
Téměř dvacet milionů korun schválili bystřičtí zastupitelé do příštího rozpočtu města na předfinancování stavby denního stacionáře pro postižené.

18. října
Obyvatelé Velkého Meziříčí podepisovali petiční archy proti výstavbě bioplynové stanice nedaleko obchvatu na Třebíč. K záměru se chystá obchodní společnost BC Energy Sloup, zastupitelé jej naprostou většinou již podpořili.

5. listopadu
Obyvatelé Velkého Meziříčí a Unčína na Bystřicku se dočkali. Povodí Moravy jakožto investor odstartovalo výstavby roky připravovaných protipovodňových opatření za celkem 188,5 milionu korun.

Protipovodňová opatření v Jimramově - studie.

14. listopadu
Tři tisíce obyvatel Nového Města si v anketě přály vybudovat bazén, tisícovka pak sportovní halu. Anketa měla zastupitelům pomoci rozhodnout, co se ve městě postaví jako první, když na oba projekty zároveň nejsou peníze.

16. listopadu
Stovky lidí si nenechaly ujít den otevřených dveří v novém Relaxačním centru ve Žďáře. Výstavba nového bazénu začala v lednu 2011 a dokončena byla letos na podzim za 140 milionů.

V rozpočtu Žďáru na rok 2013 je zahrnut doplatek 32 milionů za výstavbu relaxačního centra. Počítá se i s odvedením balastních vod pod bazénem a okolí za 7 milionů.

4. prosince
Domácnostem ve Žďáře se znovu zdražila voda. Vodné a stočné bylo poskočilo o 6,70 koruny za metr krychlový. Nově se tak cena vyšplhala na celkem 84,40 koruny.

7. prosince
V obcích na Bystřicku se rozhodli, že uspořádají ankety a referenda o tom, zda si lidé přejí průzkum pro úložiště jaderných odpadů. Referendum se uskuteční v Bukově a zřejmě i v Sejřku, v anketě či referendu se mají vyjádřit také obyvatelé Olší a dalších vesnic.

12. prosinec
Sejřek na Bystřicku se připojil k Integrovanému dopravnímu systému Jihomoravského kraje. Pro obec ležící na rozhraní Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje s přirozenou spádovostí k Brnu je to výhodnější než se spoléhat na vysočinské spoje.