Vloni v září filmovou osobnost Hliníka slavnostně „odstěhovali“ do Humpolce Zdeněk Svěrák, jeden ze scénáristů filmu Marečku, podejte mi pero! a herec Zdeněk Srstka, který památnou větu o Hliníkově novém bydlišti ve filmu pronesl.

Ten u příležitosti prvního výročí otevření Hliníkária odpověděl na několik otázek Deníku.
Jste po roce působení Hliníkária spokojený?
Jsem nadšený! Je tam spousta krásných věcí. Vždycky, když přijedu do Humpolce, cítím, že tu lidi pro Hliníka žijí. Rád vzpomínám také na slavnostní otevření. Zúčastnil se ho i Zdeněk Svěrák. Bylo hezké, že jsme se před rokem po delší době zase setkali.
Vzpomínáte stále na svoji roli ve filmu Marečku, podejte mi pero?
Můžu vám říci, že mě ta věta o Hliníkovi a vzpomínky na natáčení pronásledují už třicet let. Marečku, podejte mi pero! je film od začátku až do konce plný humoru. Takže vždycky, když ho dávají v televizi, dívám se a žiji z těch veselých historek ještě nejméně týden.
Chtěl byste se také odstěhovat do Humpolce?
Nechtěl, protože tady vždycky zabloudím (smích). Jinak se mi ale v Humpolci líbí. Jenže já už mám svůj koutek, kde mám pejsky a zahrádku. Celý život jsem cestoval, tak už se mi teď nechce mnohdy ani hýbat.
Jaké psí plemeno by se podle vás k Hliníkovi nejlépe hodilo?
Podle barvy a šikovnosti nejspíše šedý střední knírač. To jsou moudří pejskové. Myslím, že i humorem, figurou a nápaditostí, kterou tito pejsci mají, by k Hliníkovi patřil.